Futboll

Konfirmohet nga UEFA, Shqipëri-Francë do të luhet në “Arenën Kombëtare”


               Publikuar në : 19:40 - 11/11/19 B H

UEFA ka konfirmuar se ndeshja Shqipëri-Francë do të luhet në stadiumin “Arena Kombëtare”.

Pas ndeshjes testuese që u luajt mbrëmë, mes Vllaznisë dhe Apolonisë në sfidën për femra, UEFA ka vendosur që stadiumi është gati për ndeshjen. Kështu, tifozët shqiptarë do të kenë mundësinë t’i shohin kampionët e botës në impiantin 22 mijë vendësh.

Kujtojmë se inspektorët e UEFA-s kishin gjetur probleme në sistemin e sinjalit televiziv, me pozicionimin e medias dhe miqve, por edhe me sistemin elektronik në tërësi. Por tashmë çdo gjë duket të jetë gati dhe stadiumi do të inaugurohet zyrtarisht më 17 nëntor, në sfidën Shqipëri-Francë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT