E diel, 27 Shtator, 2020
12 C
Tirana

Konfirmohet nga UEFA, Shqipëri-Francë do të luhet në “Arenën Kombëtare”

Më të lexuarat

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha”, Rama i përgjigjet Berishës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Sali Berishës, se kreu i qeverisë hoqi dorë nga kandidimi në Durrës pasi mori vesh se...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

Vajza e Sabianit pozon topless, e fotografon i ati

Vajza e këngëtarit të njohur Sabiani, Keisi Medini, ka publikuar së fundmi disa foto e shtrirë në krevat dhe duke pozuar topless. E menjëherë pas...

E bujshme, zbulohet lidhja e Fjolla Morinës me biznesmenin që e shoqëronte

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua pak ditë më parë në Morinë bashkë me dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim...

U gjet pranë nënës së vdekur, ja si është gjendja e 10-vjeçares në Pogradec

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë në Pogradec. Fëmija i gjetur pranë nënës është vajzë rreth 10 vjeç. Ajo ndodhet në gjendje...

UEFA ka konfirmuar se ndeshja Shqipëri-Francë do të luhet në stadiumin “Arena Kombëtare”.

Pas ndeshjes testuese që u luajt mbrëmë, mes Vllaznisë dhe Apolonisë në sfidën për femra, UEFA ka vendosur që stadiumi është gati për ndeshjen. Kështu, tifozët shqiptarë do të kenë mundësinë t’i shohin kampionët e botës në impiantin 22 mijë vendësh.

Kujtojmë se inspektorët e UEFA-s kishin gjetur probleme në sistemin e sinjalit televiziv, me pozicionimin e medias dhe miqve, por edhe me sistemin elektronik në tërësi. Por tashmë çdo gjë duket të jetë gati dhe stadiumi do të inaugurohet zyrtarisht më 17 nëntor, në sfidën Shqipëri-Francë.

Lexo edhe :   Pesë zëvendësimet /UEFA: Rregulli do të aplikohet edhe për sezonin 2020-2021
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Kisha një si djegie, sikur më kishin hedhur benzinë”, gazetari Skëndaj tregon se çfarë përjetoi pas infektimit

Personazhi i radhës që është infektuar me COVID-19 është gazetari Erjon Skëndaj. Një betejë kjo aspak e lehtë, por që ai ia ka dalë...

Beqarët do realizojnë takimin premtues, çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 27 shtator 2020

Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se diçka ose dikush po shkon në drejtim të gabuar. Ju nuk keni pse...

Rrebeshe shiu me stuhi ere, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme vendi jonë do të alternohet me kthjellime dhe vranësira gjatë paradites, duke sjellë herë pas herë shira të izoluar. Por mbrëmja sërish...

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...