E shtunë, 19 Shtator, 2020
31 C
Tirana

“S’do paguhem 180 mijë €”/ Çim Peka i përgjigjet Gjebreas: Këndo si për Enverin

Më të lexuarat

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

Mikroçipe në vaksinat anti-Covid? Ja çfarë thotë miliarderi amerikan Bill Gejts

Ai ka investuar shuma të mëdha parash, në përpjekje për të gjetur një vaksinë kundër koronavirusit, por ai është gjithashtu një objektiv i preferuar...

Forcat ‘Shqiponja’, FNSH-ja dhe RENEA ‘blindojnë’ vendin, 9 persona në pranga

Policia e Shtetit ka përcjellë të dhënat lidhur me operacionet që ka zhvilluar në mbarë vendin, sa i takon goditjes së veprimtarisë kriminale. Raportohet...

Dy letra të rralla/ Publikohet për herë të parë letërkëmbimi mes kreut të sapozgjedhur të Regjencës Mehdi Frashëri dhe Myslim Pezës

Nga: Marenglen KASMI Sot mbushen 78 vjet nga mbajtja e Konferencës së Pezës më 16 shtator 1942. Konferenca u mbajt në katundin Pezë, sikurse mori...

Ekzekutimi i Bujar Çelës/ 50-vjeçari u qëllua me 21 plumba nga tre armë me silenciator

Dalin në dritë detaje të tjera lidhur me ekzekutimin e Bujar Çelës mëngjesin e sotëm në Elbasan. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se viktima...

Bilanci/ Regjistrohet numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Rama rikthen Bushatin, i propozon pozicionin e rëndësishëm

Rama ka propozuar që Komisioneri i Lirisë së Medias në OSBE, Harlem Desir, të largohet nga detyra dhe vendin e tij ta marrë Ditmir...

Pamjet drithëruese/ Vinçi gjigant rrëzohet papritur, brenda ndodhej edhe një punonjës

Pamje të frikshme janë regjistruar në Portin e Velencias në Spanjë, teksa një vinç 55 metra i lartë është rrëzuar, pasi u godit nga...

Arrestohet në Dubai bashkëshorti i Suada Sherifit, jeta e ish-Miss Shqipërisë pas mbylljes së qendrës estetike (FOTO)

Bashkëshorti i Suada Sherifit, Eldi Dizdari është vënë në pranga në Dubai. Arrestimi i tij është pjesë e një prej operacioneve ndërkombëtare më të...

Më e keqja s’ka kaluar ende. Dalin pamjet tronditëse të katastrofës në ishujt grekë (FOTO-VIDEO)

Sikundër ishte paralajmëruar edhe më herët, ishujt grekë janë prekur nga cikloni “Ianos”. Autoritetet greke njoftojnë se në 6-9 orët në vazhdim, do të...

Kohët e fundit ka qarkulluar në media lajmi se Ardit Gjebrea do të paguhet 180 mijë euro për të kënduar në ceremoninë e inaugurimit të stadiumit të ri.

Pas publikimit të këtij lajmi nga media syri.net e gazetarit Çim Peka ka ardhur edhe reagimi i këngëtarit, i cili e ka mohuar këtë gjë. Por duket se Peka nuk e ka lënë me kaq, pasi ka reaguar sërish duke hedhur tjera akuza ndaj Ardit Gjebreas.

Përmes një postimi në Facebook, Peka ironizon këngëtarin duke u shprehur që “të paktën këndojeni himnin për pak euro ose falas siç i kënduat Enverit gjithë jetën. Për hir të falsitetit moral, besoj që deri të mërkurën kur pritet të kalojë pagesa në bankë do jeni bërë “patriotë humanë”.

Reagimi i plotë:

Qenka revoltuar Arditi se nuk qenkan 180 mijë euro por 156 mijë për ceremoninë e hapjes së stadiumit, sigurisht nga Federata dhe Bashkia. Ndërkohë që një Ardit tjetër u mbulua në plehra duke mbledh kanaçet e “Bashkisë”. Unë jam gazetar dhe nuk kam pronar o karnavalet e çdo qeverie. Por nuk e konceptoj se si mund të pretendoj dikush 20 mijë euro për të kënduar himnin kombëtar para ndeshjes me Francën, kur thonë që Kaç Tusha i madh e këndonte free ose me honorar modest. Mund t’i legalizoni apartamentet shtesë pa leje, por nuk mund ta legalizoni moralin o të pangopur e parfumosës të pisëllëqeve të Lalit, Ramës e së fundi dhe Dukës. U njoh ilegalitetet jo vetëm morale. Të paktën këndojeni himnin për pak euro ose falas siç i kënduat Enverit gjithë jetën. Për hir të falsitetit moral, besoj që deri të mërkuren kur pritet të kalojë pagesa në bankë do jeni bërë “patriotë humanë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Schumacher është në gjendje vegjetative”, neurokirurgu flet për gjendjen e yllit të ‘Formula 1’

Neurokirurgu Erich Riederer është shprehur së fundmi se legjenda e “Formula 1”, Michael Schumacher ka kaluar në gjendje “vegjetative”. Mjeku tha për një televizion francez...

Formula për listat/ Rama: Mund ta diskutojmë, opozita ta harrojë se mund ta pengojë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës, mbi formulën që paraqiti shumica socialiste për hapjen 100% të listave. “Propozimi i referohet një modeli...

U helmua me Novichok, opozitari rus publikon foto nga spitali

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, ka publikuar një fotografi duke zbritur shkallët në rrjetet sociale, pesë ditë pasi doli nga reanimacioni në spital. “Më lejoni...

A kanë burrat dhe gratë “orë biologjike” të ndryshme

Qëndrimi zgjuar natën dhe aftësia për fjetur gjatë ditës, shkon kundër ritmit tonë natyror cirkadian ose siç njihen më thjesht “orës biologjike”. Por disa...

Komandanti iranian paralajmëron SHBA-në për hakmarrje për ekzekutimin e Soleimanit

Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, Hossein Salami, ka paralajmëruar se do të marrë hak ndaj të gjithë personave të përfshirë në vrasjen e...