E mërkurë, 30 Shtator, 2020
22 C
Tirana

VIP-at që ishin të pranishëm mbrëmë në “Arenën Kombëtare”

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Pse konflikti Armeni-Azerbajxhan, mund t’i kushtojë Shqipërisë qindra miliona euro

Armenia dhe Azerbajxhani, po përplasen sërish mbi rajonin e kontestuar të Nagorno-Karabakut. Deri tani luftimet kanë shkaktuar dhjetëra të vrarë, dhe qindra të plagosur....

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Mbrëmjen e kaluar u zhvillua ndeshja e parë në stadiumin e ri “Arena Kombëtare” mes Shqipërisë dhe Francës.

Megjithëse ndeshja përfundoi në favor të skuadrës franceze, mbështetja e tifozëve për skuadrën e kuqezinjve u ndje në çdo moment.

Në radhët e tifozëve ishin edhe shumë personazhe të famshëm.

E para që hapi mbrëmjen ishte Era Istrefi, e cila i elektrizoi të gjithë me këngën zyrtare të FIFA World Cup 2018, “Live it up”.

Pas saj, Flori Mumajesi erdhi me këngën “Kuq e Zi”, për t’u pasuar nga “Xhamadani vija-vija”, kënduar nga Aurela Gaçe.

Më tej, Juliana Pasha performoi “Himnin e flamurit”, ndërsa pas saj e mbylli Besa Kokëdhima me himnin e Francës, “La Marseillaise”.

Lexo edhe :   Marrëveshje mes Kosovës dhe Shqipërisë apo mini-Shengen?

Po ashtu në stadium ndodhej kryeministri Rama dhe të tjerë personazhe VIP, që nëpërmjet postimeve na treguan se ishin të pranishëm në stadium.

Për më shumë, shikoni fotot e mëposhtme:

Gjithashtu mund të lexoni:

Franca shënon golin e parë ndaj Shqipërisë

“Gjelat” shënojnë golin e dytë ndaj kuqezinjve

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Votimi për kandiatët e PD, Edi Paloka tregon se ka pasur dyndje demokratësh në votimin brenda partisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka postuar në rrjet disa foto nga votimet për zgjedhjen e kandidatëve të PD-së për zgjedhjet e 25...

Zgjedhjet në SHBA, 1.2 milionë amerikanë kanë votuar deri tani

Më shumë se 1,2 milionë amerikanë kanë votuar tashmë për të zgjedhur presidentin amerikan. Thuajse 800 mijë vota janë hedhur në shtetet ku vlerësohet...

Aksident në Tiranë, kamioni përplas makinën

Ditën e sotme është regjistruar një aksident pranë kryqëzimit, te “Pallati me Shigjeta”. Një kamion është përplasur me një makinë. Kamioni duket se nuk ka...

Alarmi sot në Aeroportin e Rinasit, AAC tregon arsyet

Ditën e sotme në Aeroportin e Riansit u dha alarmi, që fillimisht u dyshua si sulm me bombë. Autoriteti i Aviacionit Civil ka reaguar pas...

Maqedonia e Veriut/ Infermieret në Klinikën Infektive paralajmërojnë dorëheqje masive

Infermieret në Klinikën infektive në Maqedoninë e Veriut paralajmërojnë dorëheqje masive nga puna pasi janë të ngarkuar me punë në repartet spitalore dhe me...