E hënë, 6 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Anije

Anija e ndaluar për mbetje toksike rezulton e pastër, por kapiteni mbetet në ‘arrest shtëpie’

Emisioni “Stop” trajton sot rastin e një anijeje në Vlorë, që fillimisht në Shkurt 2020 udyshua se transportonte mbetje toksike. Festim Tefa: Akuza të ngritura për...

Bangladesh/ Varka përplaset me tragetin, raportohen të paktën 32 viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bangladesh, teksa një traget është përplasur me një anije tjetër, duke bërë që kjo e fundit të...

E frikshme/ 150 pasagjerë me koronavirus në një anije

Në anijen e ankoruar në Yokohama, 150 pasagjerë janë të infektuar me koronavirus. Zyrtarët japonezë kanë raportuar se personat e prekur nga virusi vdekjeprurës ndodhen...

Japoni/ Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në anijen me 3700 pasagjerë

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në anijen "Diamond Princess", e cila është në karantinë në brigjet e Japonisë. Mediat e huaja bëjnë me...

Greqia dhe Turqia në një konflikt të hapur, kjo anije kthehet në ‘mollë sherri’

Anija e kërkimit të burimeve natyrore nëndetare “Oruç Reis”, ka shkaktuar alarm tek marina greke. Mediat e këtij vendi raportojnë se që nga mëngjesi...

FOTO/ 35 anije marrin flakë në SHBA, shënohen 8 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Alabama, SHBA, teksa një zjarr masiv ka shkatërruar dhjetëra anije. Ngjarja u regjistrua rreth orës 00:40 me orën...

Përmbytja e varkës në ujërat greke, shkon në 12 numri i viktimave

Ka shkuar në 12 numri i viktimave pas përmbytjes së varkës me të cilën po lundronin në ujërat perëndimore të Greqisë. Sipas mediave greke, 21...

7 trupa të dekompozuar dalin në bregun japonez, dyshimet e para të autoriteteve

Një anije e braktisur prej kohësh u gjet në brigjet e ishullit japonez Sado këtë të premte. Sipas mediave vendase, pas kontrollit të ushtruar në...

Po i ndiqte policia, trafikantët i vënë flakën mjetit dhe hidhen në det

Marina e Mozambikut ka ndaluar 12 iranianë teksa po transportonin drogë me anije drejt provincës veriore të Cabo Delgado. Mediat e huaja raportojnë se në...

“Shpëtuan falë ndërhyrjes në kohë”, Rama publikon pamjet (video)

Kryeministri Rama ka përshëndetur aksionin e anijes shqiptare Oriku në detin Egje, e cila shpëtoi 140 emigrantë afganë dhe sirianë. Përmes një postimi në Facebook,...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...