E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

Amerika

Tabaku tallet me qeverinë: Ekonomia jonë u rrit me 17.9%, në Amerikë me 6%

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka ironizuar me shifrën 17.9% të rritjes ekonomike, të artikuluar disa ditë më parë nga qeveria. Duke bërë një paralelizëm,...

Cako: Soros ka projektuar shkatërrimin e Amerikës, mund të zhduket gjuha shqipe

Konspiracionisti Alfred Cako, ka shprehur haptazi shqetësimin se ndikimi i George Soros në botë është aq i madh, sa sipas tij, ai ka projektuar...

Amerika ti vendosë Serbisë embargo, brenda kushtit të njohjes së Kosovës

Nga: Spartak Ngjela Për Kosovën, ka vetëm një zgjidhje: Amerika duhet t'i vendosë embargo të rreptë ekonomike Serbisë, brenda kushtit të njohjes së Kosovës. Kjo, sepse...

Berlini – sërish adresa e preferuar për Uashingtonin

Deutsche Welle/ Auron Dodi Ftesa për kancelaren Merkel në Uashington ndriçon renditjen strategjike të aleatëve nga SHBA. Zhvillimi i marrëdhënieve do të ndikohet nga pritjet...

Kërcënimi më i madh për Amerikën është vetë Amerika

Nga Nicholas Kristof “The New York Times” “Amerika është rikthyer në skenën globale!”, ishte refreni i presidentit Xho Bajden gjatë turit të tij evropian këtë...

Berisha “non grata”, shpëtimi këtë herë nuk vjen nga Amerika

Andi Bushati I braktisur de fakto nga Lulzim Basha dhe partia e tij Sali Berisha i është përveshur njërës prej atyre betejave që atë e...

Kur ia fut kot edhe Amerika…

Nga Artan Hoxha Vendimi i Sekretarit të Shtetit për të shpallur publikisht ndalimin e hyrjes në ShBA të Sali Berishes pati jehonë e do ketë...

“Motra jote k*rvë”, analisti: Amerika nuk është Edi Rama, i dashur Sali!

Analisti dhe ish-deputeti i njohur shqiptar, Milaim Zeka, ka bërë një deklaratë të fortë pas qëndrimit publik të Berishës sa i takon shpalljes ‘non-grata’...

Kur flet Amerika për ndryshimin… çfarë nënkupton?

Nga: Mentor Nazarko Intervista e fundit e ambasadores amerikane pak para zgjedhjeve, me të drejtë u komentua fuqishëm dhe krijoi shpresë tek kampi opozitar, posaçërisht...

Ngjela replikon me Fahri Balliun për Amerikën, botuesi: Spartak e ke gabim këtë stil

Avokati Spartak Ngjela është përplasur me botuesin Fahri Balliu. Ata ishin duke komentuar aksionin politik të presidentit Ilir Meta, kur Ngjela ka ndërhyrë në...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...