E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Cako: Soros ka projektuar shkatërrimin e Amerikës, mund të zhduket gjuha shqipe

Konspiracionisti Alfred Cako, ka shprehur haptazi shqetësimin se ndikimi i George Soros në botë është aq i madh, sa sipas tij, ai ka projektuar edhe shkatërrimin e Amerikës.

Teksa ka qenë i ftuar në rubrikën ‘Rrethi Katror’ në ‘E Diell’, Cako thekson se të njëjtën gjë ai po përpiqet të bëjë edhe në Shqipëri, ku gjuha shqipe mund të zhduket.

“George Soros si përfaqësues i shkollës së majtës në botë ka krijuar atë ‘Black Lives Mater’ dhe ato ‘I can’t breath’, që ishte inskenim. Ky ka projektuar edhe shkatërrimin e Amerikës që mund të jetë një skenar ogurzi për t’i futur në luftë civile racat.

Përpiqet që të përziejë racat dhe atë linjën e vetë mundet ta ruajë. Ky po përpiqet ta realizojë edhe në Shqipëri duke sjellë të huaj dhe duke sjellë raca të reja, dhe mundësisht të zhdukë edhe gjuhën shqipe.

Duke ndodhur kryqëzime të tilla, mund të ndodhë edhe që të zhduket gjuha shqipe, e cila është e vetme e këtij lloji në botë, se shqipja nuk ka rrënjë të përbashkëta me asnjë gjuhë.

Ky i mëson këta në shkollën e së majtës si të drejtojnë lokomotivën, por nuk e dinë se ku i çon kjo lokomotivë dhe më pas i fusin si tritol në shoqëri për të shpërthyer.

Kjo foto tregon që ky i gjati është shërbëtor i të shkurtit në lidhje me Shqipërinë, dhe çdo gjë nuk e bën për popullin, por për atë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...