E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

algjeri

Algjeri/ Dy ish-kryeministra dënohen me burg, ja për çfarë akuzohen

Dy ish-kryeministra janë dënuar me burg në Algjeri, për shkak të përfshirjes në vepra korruptive. Bëhet fjalë për Ahmed Ouyahia, i cili u dënua me...

Tragjedi në koncertin ku performonte këngëtarja e njohur shqiptare, vdesin 5 persona (Foto-Video)

Një incident me pasoja fatale ka ndodhur së fundmi, në koncertin e reperit të njohur algjerian Soolking. Mediat e huaja raportojnë se 5 persona...

Protestat nё Algjeri: Fillimisht paqёsore, mё pas brutale

Ishin protetstat mё tё ashpra deri tani kundёr presidentit nё moshё tё thyer Bouteflika: Dhejtra mijёra protestuan paqёsisht vetёm nё Algjer, edhe pse autoritet...

Tifozët e ekipit të kategorisë së tretë në Algjeri djegin stadiumin (Video)

Në Europë janë disa ekipe që mbajnë vendin e parë për tifozërinë më të zjarrtë, por janë ekipe të mëdha dhe që luajnë në...

Shkretëtira në Algjeri “pushtohet” nga dëbora (Foto)

Historia përsëritet, ndërsa në të shumtën e herëve ajo ka çfarë sjellë në vëmendje apo në rikujtesën e njerëzve. Rreth 49 cm dëborë kanë...

Të fundit

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...