E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Tragjedi në koncertin ku performonte këngëtarja e njohur shqiptare, vdesin 5 persona (Foto-Video)

Një incident me pasoja fatale ka ndodhur së fundmi, në koncertin e reperit të njohur algjerian Soolking. Mediat e huaja raportojnë se 5 persona kanë vdekur. Sakaq, 20 të tjerë janë dërguar me urgjencë për në spital.

Gjithçka ka ndodhur teksa reperi ishte duke mbajtur koncert në një stadium në Algjeri.

Një turmë e madhe njerëzish të cilët po nxitonin, janë rrëzuar tek njëra prej hyrjeve.

https://www.youtube.com/watch?v=aCSneKrgyTc

Soolking u bë i njohur për publikun shqiptar, pas bashkëpunimit me Dhurata Dorën me këngën “Zemër”.

Në këtë koncert që është transmetuar live në televizionin Algjerian, ishte e ftuar edhe këngëtarja shqiptare Dhurata Dora.

Në rrjetet sociale u shfaqën fotografitë e ekipeve të emergjencës që u vinin në ndihmë të plagosurve. Soolking konsiderohet artisti më i mirë në Algjeri, me famë në të gjithë botën arabe, me një aktivitet që e ka zhvilluar në Francë. Hiti i Soolking dhe Dhurata Dora “Zemër” ka arritur te hyjë në top listat e Francës.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...