E hënë, 25 Maj, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

alfred lela

“Më vodhën lekët dhe kartën e kreditit”, Lela tregon çfarë i ndodhi pas shoqërimit në polici

Gazetari Alfred Lela po përballet live me kryeministrin Rama në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj tij dhe qytetarëve, në protestën pas shembjes së...

Rama i kërkoi prova/ Gazetari heq pantallonat live në emision dhe tregon shenjat e dhunës

Kryeministri Edi Rama ndodhet në sallën e re të Teatrit të Operas dhe Baletit, ku po përballet me një panel gazetarësh dhe analistësh për...

“Më ngatërruan me Niçen e Shijakut”, gazetari: S’do ta fal Ramën dhe Sandër Leshin

Gazetari Alfred Lela i cili u shoqërua në komisariat në protestën e parë, pas shembjes së Teatrit ka marrë pjesë edhe në protestën e...

‘Bravoçunat’ të më gjejnë biçikletën

Nga Alfred Lela Një biçikletë e mirë, e hijshme si pelë race, që për dikë të rritur me ëndrrën fëminorë të të pasurit të një...

U shoqërua në polici/ Alfred Lela: Kam marrë goditje të forta në kokë

Shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar tensione të shumta mes protestuesve dhe policëve. Mes personave të shoqëruar në polici ishte edhe gazetari Alfred Lela. Ky i...

Tensione të forta tek Teatri, shoqërohet analisti Alfred Lela

Mëngjesin e sotëm është shembur Teatri Kombëtar dhe ka pasur përplasje të forta mes aktivistëve dhe policisë. Ndër dhjetra të shoqëruarit raportohet se është edhe...

Presidenti ka të drejtë, por Ilir Meta është i pabesueshëm

Nga: Alfred Lela Demokracia shqiptare, dhe rendi politik e shoqëror bashkë me të, gjenden në një pikë të vdekur të habisë e cila, ndoshta nuk...

SPAK vetëshpallet 2 herë ‘i pazoti’. Tani, presim Zotin

Nga: Alfred Lela SPAK ka habitur, të paktën simbolikisht, me dy dosje që i ka kthyer mbrapsht në gjykatat inferiore të Republikës. Në fillim ‘dosjen...

Rama dhe Basha mund të duartrokiten vetëm njëherë për të njëjtën marrëveshje

Nga: Alfred Lela Takimi në Pallatin e Kongreseve, mes përfaqësuesve të mazhorancës dhe ‘dy opozitave’, të martën në mesditë, ishte gjysma e një deja vu-je...

Papritur të gjithë e duan SPAK. A thua ‘njeriu i të gjithëve’ erdhi në krye

Nga: Alfred Lela Arsyeja se pse publiku e ka dashur reformën në drejtësi, nganjëherë edhe qorrazi, dhe sidomos ngritjen e SPAK, njësi e cila prezumohet...

Të fundit

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Moti plot me “surpriza” këtë javë/ Paralajmërimi i meteorologëve

Gjatë kësaj jave duket se moti do jetë plot me “surpriza”. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron se pritet një mot i paqëndrueshëm me vranësira dhe reshje...

Fleckenstein këshilltar i Ruçit, Harasani rrëfen historinë me Hannes Swoboda-n

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani, ka reaguar me një postim thumbues pas lajmit se ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein është bërë këshilltar i Gramoz Ruçit. Pak...

COVID-19 godet turizmin evropian

Kriza e koronavirusit ka goditur rëndë njërin nga destinacionet kryesore turistike në botë, Evropën duke prishur planet e pushimeve të verës që mbajnë gjallë...

Protesta e Aleancës për Teatrin zhvendoset në Kukës

Prej shembjes së godinës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka zhvilluar 3 protesta në Tiranë dhe 2 në Durrës e Shkodër. Kjo do të...
WhatsApp KONTAKTO TT