E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Berisha për bashkëpunimin me SHBA: Klintoni më tha “Ke të drejtë” e ashtu u bë

I ftuar tek Ora News në intervistë me Alfred Lelën, ish kryeministri Berisha ka folur lidhur me iranianët e sjellë në Shqipëri në bashkpunim me SHBA në kohën kur ai ishte në detyrë.

Sipas Berishës kërkesa e tij e vetme ishte që iranianët të hiqeshin nga lista e terroristëve dhe kështu u bë.

Solla 220 të parët si test. Kam bërë vetëm një kërkesë për iranianët: duhet ti hiqni nga lista e terroristëve! Dhe kështu e bëri zonja Klinton, më tha ke të drejtë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...