E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

adoleshente

Tokio/ 13 vjeçarja japoneze fiton medaljen e arit në ‘skateboard’ për femra

Ari i parë olimpik në ‘skateboard’ për femra iu dha 13-vjeçaries japoneze Momiji Nishiya në eventin në dëborë në Ariake Sports Park. Nishiya shënoi 15.26...

A duhet të vaksinohen adoleshentët kundër Covid-19? Ja çfarë thotë mjekja Kuli

Mjeka pediatre, Gjeorgjina Kuli deklaroi se ende nuk ka ardhur koha që adoleshentët të vaksinohen kundër koronavirusit,, pasi sipas sap, nuk paraqesin rrezik në...

Adoleshentja që filmoi vrasjen e Floydit fiton çmimin Pulitzer

Darnella Frazier, një adoleshente nga Minesota, videoja e të cilës shpërfaq vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd nga një zyrtar policor, është shpërblyer me Çmimin...

EMA mbështet vaksinimin e adoleshentëve me vaksinën Pfizer/BioNTech

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) më 28 maj mori vendim për të lejuar përdorimin e vaksinës kundër koronavirusit të Pfizer/BioNTech për fëmijët nga 12...

Tiranë: U larguan nga banesat më 1 janar, në kërkim dy shoqet 16-vjeçare

Dy vajza adoleshente janë zhdukur që prej datës 1 janar në Tiranë. 16-vjeçaret, shoqe me njëra-tjetrën nuk janë kthyer më në banesë që prej...

Adoleshentja shqiptare ndërron jetë në rrethana misterioze (Foto)

Adoleshentja shqiptare Aurora Grazin është gjetur e pajetë në rrethana misterioze në Montefiascone, Itali. Raportohet se e reja është gjetur e vdekur në shtratin e...

Si motrat adoleshente i joshnin dhe i ekzekutonin oficerët e lartë nazistë

Kur motrat Fredi dhe Trus Overstegen ishin të vogla, nëna e tyre i vinte të flinin në të njëjtin shtrat. Megjithëse familja kishte më...

VIDEO/ 6 vjedhje brenda natës, arrestohen 2 adoleshentë në Tiranë

Dy adoleshentë janë arrestuar ditën e sotme, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia. Katër djemtë akuzohen për një sërë vjedhjesh nga...

Videoja shokuese, si stërviten adoleshentët për t’u bërë ekzekutues

Në rrjetet sociale po qarkullon një video në të cilën shfaqen disa adoleshentë teksa stërviten për t’u bërë vrasës. Ata përgatiten në një kamp...

Aksidenti ku humbën jetën dy adoleshentet, arrestohet shoferi 18-vjeçar

Policia ka arrestuar shtetasin që po drejtonte mjetin që u përplas në aksin e vjetër rrugor Elbasan-Tiranë, duke lënë 2 vajza të vdekura. Në pranga...

Të fundit

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...