E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Tiranë: U larguan nga banesat më 1 janar, në kërkim dy shoqet 16-vjeçare

Dy vajza adoleshente janë zhdukur që prej datës 1 janar në Tiranë. 16-vjeçaret, shoqe me njëra-tjetrën nuk janë kthyer më në banesë që prej ditës së parë të Vitit të Ri kur dhe kanë qenë për herë të fundit në banesë.

Janë dy familjarë që kanë bërë kallëzimin dhe Policia tashmë po punon për gjetjen e tyre. Madje edhe Prokuroria është përfshirë tashmë në këtë çështje.

“Me datë 01.01.2021, shtetasja A. A dhe shtetasi L. H, kallëzojnë se janë larguar nga banesa dhe nuk janë kthyer vajzat e tyre të mitura 16-vjeçare, shoqe me njëra-tjetrën”, informon policia.

Policia ka bërë shpalljen në kërkim të tyre dhe po punohet për gjetjen e tyre.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...