E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Seria A/ Interi e nis vitin me “tërmet 6 ballësh”

Interi e ka nisur vitin 2021 në mënyrën më të mirë të mundshme. Zikaltërit shpartalluan me rezultatin 6-2 Krotonën në sfidën e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A.

Lautaro Martinez, shënoi në sfidën e sotme tregolëshin e parë me fanellën e Interit, ndërkohë që festën zikaltërve ja prishi disi dëmtimi i Lukakut.

Sulmuesi belg pësoi tërheqje në minutën e 75-të, duke lënë fushën e lojës.

Me këtë triumf, Interi merr përkohësisht kryesimin, në pritje të rezultatit të ndeshjes mes Beneventos dhe Milanit që do të startojë në orën 18:00.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pandemia/ Austria vazhdon izolimin deri më 7 shkurt

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...