E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

2019

Studimi: Covid-19 në SHBA, që në dhjetor të vitit 2019

Një studim i ri, tregon se koronavirusi ka qarkulluar në Shtetet e Bashkuara në dhjetor të vitit 2019, pak para se të zyrtarizoheshin rastet...

Importet e naftës dhe cigareve u rritën në vitin 2019

Importet e karburanteve dhe cigareve u rritën përkatësisht me 3,7% dhe 4.2% gjatë vitit 2019. Në vitin 2019, importet e naftës shënuan 520 mijë...

Kush ishin 10 personat më të mbrojtur në botë për vitin 2019

Bota e sotme e shekullit XXI, është bota e fuqisë, luftës dhe konkurrencës. Sa më shumë para që ka dikush, aq më shumë pushtet...

UEFA akuzohet të ketë ‘trukuar’ formacionin e vitit për Cristiano Ronaldon

UEFA akuzohet të ketë ndryshuar top-formacionin e ekipit të vitit 2019, i cili zgjidhet nga tifozët që votojnë në faqen e këtij institucioni. ‘Sportsmail’ bën...

Lleshaj paralajmëron “kokat” e krimit, iu ndan detyrat 12 drejtuesve të policisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë një analizë për rezultatet e vitit 2019 dhe problematikat që u hasën. Së bashku me 12 Drejtoritë Vendore...

Gjatë 2019-ës është shënuar vetëm 1 viktimë nga aksidentet rrugore

Aksidentet rrugore me pasojë vdekjen në vendin tonë po kthehen në një shqetësim real, teksa jemi në ditën e 4-t të vitit 2020 dhe...

Numri i viktimave nga rrëzimi i aeroplanëve ra për 50% më 2019-ën

Numri i personave të vdekur si pasojë e rrëzimit të aeroplanëve komercialë ka rënë për më shumë se 50 për qind, është thënë në...

10 mashtrimet që bënë bujë në botë gjatë vitit 2019

Më 2019, shikuesit janë përballur me video të manipulueshme, që janë prezantuar si të vërteta apo me blogje të shkruara nga persona anonimë. Dhe...

2019, një vit i hidhur për Shqipërinë

2019-a la një shije të hidhur për vendin. Viti nisi me një konflikt në rritje politik që shpërtheu në protesta shpesh të dhunshme të opozitës,...

Çfarë duhet të mësojmë nga viti politik 2019

Nga: Alfred Peza  Zhvillimet e vitit 2019 që po lemë pas, duket se mbyllën ciklin e të gjitha eksperimenteve të një tranzicioni tejet të vështirë...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...