E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Vuante nga deformimi i shtyllës kurrizore, ‘Fundjavë Ndryshe’ i ndryshon jetën

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” ka dëshmuar sërish se kur bëhet fjalë për të ndihmuar njerëzit në nevojë, asgjë nuk mund ta ndalë. Themeluesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, ka ndarë një tjetër gëzim me qytetarët, ku është bërë i mundur realizimi me sukses i një operacioni shumë të vështirë për të renë Biljana Beqiraj, e cila rrezikonte jetën nga sëmundja e skoliozës.

Fundjavë Ndryshe – Apel familja Beqiraj, Kukës

Kalvari i vuajtjeve të Biljanës nga fshati Borje i Kukësit ka nisur që në moshën 3 vjeçare. Një shenjë e vogël në lëkurë në dukje e parëndësishme i ndryshoi jetën kësaj vajze të mrekullueshme duke ia shndërruar atë në një makth vuajtjesh të perditshme dhe pernatshme, në një makth paragjykimi dhe në tmerrin psikologjik se nga momenti në moment deformimi i shtyllës kurrizore mund ti prekë zemrën dhe organet e tjera jetike duke i shuar kështu në çast cdo shpresë për të jetuar. Pavarësisht gjithckaje ajo nuk e ka humbur shpresën në Zot , nuk e ka humbur shpresën as në shpirtin e mirë bamirës të Shqiptarëve. Të bëhemi bashkë të gjithë që Biljana të jetojë ! Doktorët na kanë dhënë shpresë. Edhe pse vone , jemi ende në kohë💪Një share/shpërdarje e këtij postimi ndihmon më shumë se mund ta mendoni.GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendryshealbaniaPayPal & Credit Cards: https://ffn.al/en/donate-2/PayPal email : fnfoundationusa@gmail.com Numrat e llogarisë : Fondacioni Fundjavë Ndryshe Raiffeisen BankSWIFT CODE – SGSBALTX0011184027 – ALL – AL762021101300000000111840270021184027 -EUR – AL612021101300000000211840270031184027 -USD – AL46202110130000000031184027 “Bamirësia nuk të varfëron”#fundjavendryshe✅

Publiée par Fundjavë Ndryshe sur Mercredi 28 août 2019

Ajo ia ka dalë mbanë, e tashmë për 20-vjeçaren hapet një etapë e re për jetën. Ëndrrat për një të ardhme më të mirë, nuk ia ka humbur shpresat asaj dhe “Fundjavë Ndryshe”, duke bërë të mundur transportimin drejt Turqisë.

Aty Biljana Beqiraj është përballur me profesionalizmin e mjekëve, ndërsa dëshira për jetën e ka bërë edhe më të fortë.

E reja që shihni në foto është nga fshati Borje. Ajo ia ka dalë mbanë, duke demostruar se është një vajzë e fortë.

Nën moton “Bamirësia nuk të varfëron”, “Fundjavë Ndryshe” ka gëzuar një tjetër familje, e cila vuante për bijën e tyre. Por nga sot nuk ka më lot hidhërimi dhe vuajtje, por vetëm lot gëzimi.

“Mirëmëngjesi. Ndajmë së bashku lajmet e mira. Realizuam me sukses operacionin e Bilajnes, vajzës 20 vjeçare nga Kukësi, rrezikonte jetën nga sëmundja e skoliozës. Operacioni u bë në një spital privat në Turqi. Të presim sa më shpejt në atdhe, Biljan. “Bamirësia nuk të varfëron”, shkruan drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...