E premte, 3 Prill, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

fundjave ndryshe

Emision special i “Fundjavë Ndryshe” dhe “Opinion”/Mijëra euro ndihma për njerëzit në nevojë

Përhapja e koronavirusit në Shqipëri ka bërë që vendi të futet në izolim, për të shmangur përhapjen e mëtejshme të këtij virusi, që i...

Misioni i “Fundjavë Ndryshe” vazhdon/Arbër Hajdari-qytetarëve: Do vijmë derë më derë

Prej më shumë se 3 javësh, Shqipëria është futur në izolim të plotë për shkak të përhapjes së koronavirusit. Masat e shumta kufizuese ia kanë...

Shqiptarët në izolim/ Hajdari: Po përgatisim 8000 pako të tjera ushqimore

“Fundjavë Ndryshe” iu është gjendur pranë shqiptarëve në këto ditë izolimi që për hir të së vërtetës ngjasojnë me një periudhë lufte. Koronavirusi prej javësh...

“Fundjavë Ndryshe” nuk ndalet, ndihmon 7 mijë familje në nevojë

Prej më shumë se 2 javësh vendi ndodhet në izolim të plotë, për shkak të përhapjes së virusit Covid-19 në Shqipëri. Në këto ditë të...

Infektivi i QSUT në karantinë, “Fundjavë Ndryshe” pranë stafit mjekësor (FOTO)

Bluzat e bardha janë heronjtë e vërtetë të kësaj gjendje që po përjetojnë shqiptarët dhe jo vetëm, me pandeminë COVID-19. Teksa Shqipëria gjendet në shtet-rrethim,...

“Fundjavë Ndryshe”, krahu i djathtë i operacionit humanitar/ Rama: Mirënjohje për sakrificën

Në një kohë kur e gjithë Shqipëria është në karantinë, Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” ka trokitur derë më derë, për t'i ardhur në ndihmë shqiptarëve,...

“Gjithmonë jeta godet në një pe të këputur”, tragjedia e 5 fëmijëve jetimë

Jeta për 5 fëmijët e familjes Roçi është treguar veç mizore. Prej vitesh për ta të shkuarit në shkollë është kthyer në një sfidë....

Humbën të atin në një tragjedi, jetë e re për familjen Boçi

Historia e trishtë e familjes Boçi tronditi të gjithë shqiptarët. Prej tre vitesh, kryefamiljari nuk jeton më, duke lënë në mëshirë të fatit Dhuratën...

Shqiptarët në vetëizolim/ “Fundjavë Ndryshe” troket derë më derë për t’i ndihmuar

Vijës së parë të luftës kundër koronavirusit ka vendosur që t’i bashkohet edhe Fondacioni “Fundjavë Ndryshe”. Stafi i fondacionit të njohur, me në krye Themeluesin...

“Fundjavë Ndryshe” ndihma për familjet në Laç/Rama: Ka njerëz që as shtëpi nuk kanë në këtë luftë

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes vijojnë punën e tyre, duke iu ardhur në ndihmë njerëzve në nevojë në këto kohë...

Të fundit

Mbërrin ‘Corona’, filmi i parë në lidhje me koronavirusin

Sallat janë të mbyllura, por kinemaja mendon për koronavirusin. Ka mberritur filmi i parë për Covid-19. Nga regjisori iranian Mostafa Keshvari, i cili jeton në...

Seanca për Saimir Tahirin më 9 prill, pa publik dhe media

Gjykata e Apelit ka caktuar datën 9 prill, për seancën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Bashkë me Tahirin, seanca do të jetë dhe...

Rama njofton vendimin e fundit, ja çfarë pritet të ndodhë nga nesër

Sikundër fundjava e shkuar, edhe këtë javë të gjithë banorët në vend do të izolohen në shtëpi nga e shtuna në mesditë e deri...

COVID-19 “gjunjëzon” botën, autoritetet në Itali shtojnë masat drastike

Me gjasë, izolimi në Itali mund të zgjatet deri më 16 maj. Sipas ekspertëve, këto janë ditë vendimtare për të kuptuar ecurinë e kurbës...

Manastirliu zbulon vendimin më të fundit për përballimin e koronavirusit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se 3 pacientë të tjerë që ndodheshin tek Infektivi, janë transferuar drejt spitalit “Shefqet Ndroqi”. Po kështu,...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT