E premte, 22 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Etiketa

zgjedh

U kërkua nga Bayern dhe Barcelona, talenti shqiptar habit me zgjedhjen e tij

Talenti shqiptar, Fisnik Asllani i ka befasuar të gjithë duke zgjedhur të shkojë me skuadrën e Bundesligës Hofenhajm. 18-vjeçari u kërkua nga shumë klube prestigjioze...

Ronaldo zgjedh sërish Greqinë, shuma e “çmendur” që shpenzoi për jahtin

Sulmuesi i Juventus, Cristiano Ronaldo po pushon në Greqi, në shoqërinë e partneres së tij Georgina Rodriguez, në pritje për të nisur sezonin e...

Nga porta në sulm, Seria A zgjedh më të mirët e sezonit; Ronaldo…

Serie A në dy javët e fundit do të ndajë edhe çmimet për lojtarët më të mirë të çdo reparti, nga porta në sulm....

Turp të keni, unë zgjedh të mos hesht

Nga Ana Azizaj Turp të kesh Kjo fjali kaq e shkurtër bëri të ndahej Shqipëria në dy opinione kundër ndërkombëtareve dhe pro ndërkombëtareve, kundër qeverisë dhe...

U grumbullua me Zvicrën, talenti zgjedh Kosovën dhe pajiset me pasaportë

Edhe pse është një kombëtare e krijuar vitet e fundit dhe mjaft e re në moshë, Kosova ka arritur të bëj bujë shumë shpejt...

Mourinho zgjedh Interin, lista e merkatos: Kush largohet mes Icardit dhe Perisic

Jose Mourinho duket se do të jetë trajneri i ardhshëm i Interit. Prestigjiozja spanjolle “Don Balon” bën me dije se trajneri luzitan tashmë ka...

Merr fund pritja, Armand Duka zgjedh trajnerin e ri të kombëtares (Foto)

Merr fund telenovela sa i përket postit vakant të kombëtares shqiptare të futbollit, pas shkarkimit të Christian Panuccit. Pasi ka reflektuar gjatë, presidenti i...

Ylli i Realit zbulon fituesin e Championsit, zgjedh mes Ronaldos dhe Messit

Thibaut Courtois, portieri belg i Real Madrid, ka dhënë një intervistë të gjatë dhe interesante për "El Transitor". Ish-portieri i Atletico Madrid-it dhe Chelsea-t...

Uniformat e reja të Kombëtares, FSHF zgjedh modelë dhe jo futbollistët për prezantimin

Federata Shqiptare e Futbollit, ka prezantuar ditën e sotme, uniformat e reja me të cilat ekipi kuqezi do të luajë edicionin e eliminatoreve të...

Denoncimi/ “Edi Rama zgjedh në krye të Prokurorisë së Përgjithshme djalin e tezes së Ina Ramës”

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e sotme ka hapur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Ky post aktualisht mbahet nga Prokurorja e...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...