E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Merr fund pritja, Armand Duka zgjedh trajnerin e ri të kombëtares (Foto)

Merr fund telenovela sa i përket postit vakant të kombëtares shqiptare të futbollit, pas shkarkimit të Christian Panuccit. Pasi ka reflektuar gjatë, presidenti i federatës shqiptare të futbollit, Armand Duka, ka zgjedhur pasuesin e italianit.

Telesport ka mësuar do të jetë shqiptar, duke hedhur kështu poshtë mundësinë e një të huaji në stolin e përfaqësueses, pas më shumë se një dekade. Madje, i përzgjedhuri qëndron vetëm disa hapa larg Arenës Kombëtare dhe në CV e tij ka edhe një karrierë të shkuar si basketbollist dhe hobby i preferuar është piktura…

Kryeministri i vendit, Edi Rama, do të marrë drejtimin e Shqipërisë, ndërsa ndihmës do të jetë Lulëzim Basha… /Gëzuar 1 prillin

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...