E enjte, 27 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

fund

Rusi/ Alexei Navalny i jep fund grevës së urisë

Lideri opozitar në Rusi, Alexei Navalny deklaroi se po i jep fund grevës së tij të urisë pasi ka marrë kujdes mjekësor dhe është...

Fryma të çon në fund të garës, jo makina llogaritëse

Nga Skënder Minxhozi Në fund të ditës është çështje fryme, jo hilesh. Të faktuara apo të pretenduara. Që të fitosh zgjedhjet parlamentare, duhet të bindësh...

“Kemi prekur fundin”, Pique: Gati të largohem

Humbja me rezultatin 8-2 ndaj Bayern Munchen ka tronditur shumë një nga lojtarët protagonistë të kësaj disfate te Barcelona. Në një deklaratë të shkurtër për...

Vendi i parë në Evropë, Sllovenia shpall fundin e pandemisë

Sllovenia është vendi i parë në Evropë që ka shpallur zyrtarisht fundin e pandemisë së koronavirusit. Qeveria sllovene shpalli fundin e krizës, pasi në dy...

Yuri Kim: Duhet t’i jepni fund korrupsionit

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim theksoi edhe njëherë që duhet t’i jepet fund korrupsionit në vend. Po ashtu Kim deklaroi se “2020 është një vit i...

Makthi nga koronavirusi mund t’i japë fund lëvizjes pa viza në Evropë

Nga Matina Stevis-Gridneff “The New York Times” Për Evropën, koronavirusi nuk mund të kishte mbërritur në një kohë më të keqe. Ky ishte viti -...

Si Shqipëria i qëndroi besnike Stalinit, deri në fund të shekullit XX-të

Nga Boris Egorov “Rusia Beyond” “Aleatja jonë më besnike dhe e besueshme” e cilësonte diplomati sovjetik Dimitri Çuvakin, që shërbeu si ambasador në Shqipëri gjatë...

Trump ia hedh pa u bërë “pis”, nesër seanca e fundit e gjyqit ndaj tij

Gjyqi i presidentit Trump është drejt fundit. Në seancën e fundit ditën e nesërme, dy palët do të paraqesin argumentet e fundit mbyllës të...

SHBA-ja duhet t’i japë fund luftërave të saj të pafundme

Nga Elizabeth Warren “The Atlantic” Shtetet e Bashkuara rrezikojnë të tërhiqen sërish në një luftë të panevojshme në Lindjen e Mesme. Përshkallëzimi impulsiv dhe i...

I ekzekutuan motrën në Francë, 32-vjeçari tenton sërish t’i japë fund jetës

Shpëtim Kovaçi, vëllai i Brunilda Sadushi (Kovaçit), e cila u gjet e masakruar në një pyll në Francë ka tentuar sërish vetëvrasjen brenda ambienteve...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...