E diel, 12 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Nga porta në sulm, Seria A zgjedh më të mirët e sezonit; Ronaldo…

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Këngëtarja e infektuar fotografohet jashtë banesës, bëhet lajm se theu izolimin

Këngëtarja e njohur, njëkohësisht edhe deputete PDK-së, Eliza Hoxha, e cila rezultoi me koronavirus pak ditë më parë, ka thyer rregullat e izolimit duke...

Serie A në dy javët e fundit do të ndajë edhe çmimet për lojtarët më të mirë të çdo reparti, nga porta në sulm. Ky është sezoni i parë që çmimet jepen para fillimit të ndeshjes së fundit që lojtarët do të luajnë në shtëpi, pasi Lega e Serie A ka menduar që ata ta ndajnë festën me tifozët e tyre.

Klasifikimet për çdo kategori janë bazuar te statistikat e OPTA-s. Në këtë renditje merren parasysh ndeshjet e zhvilluara deri tani në Serinë A, në Kupë e Italisë dhe në Superkupën e Italisë.

Fituesit e këtij viti do të kenë të drejtën që sezonin e ardhshëm të mbajnë në fanellën e tyre një stemë që përfaqëson çmimin e fituar. Në listën e fituesve mungon Cristiano Ronaldo, ai ishte pretendent për çmimin e sulmuesit më të mirë, por është Fabio Quagliarella që e ka rrëmbyer çmimin.

Fituesit dhe ndeshjet kur do të jepet çmimi:

Portieri më i mirë: SAMIR HANDANOVIC (Inter – Empoli, java e 38-të)

Mbrojtësi më i mirë: KALIDOU KOULIBALY (Napoli – Inter, java e 37-të)

Mesfushori më i mirë: MILINKOVIC-SAVIC (Lazio – Bologna, java e 37-të)

Sulmuesi më i mirë: FABIO QUAGLIARELLA (Sampdoria – Juventus, java e 38-të)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident në Elbasan, 5 të plagosur

Së fundmi ka ndodhur një aksident në Elbasan, ku për pasojë janë plagosur 5 persona. Këto të fundit janë dërguar me urgjencë drejt spitalit Rajonal...

Bashkia e Urës Vajgurore ndryshon emrin

Bashkia Ura Vajgurore së shpejti do të quhet Dimal. Propozimi për ndryshimin e emrit që erdhi nga disa intelektualë të zonës, zë fill tek qyteti...

Hoti: Normalizimi i marrëdhënieve, vetëm pas njohjes reciproke

Në një konferencë për media te dielën pasdite, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përsëriti se dialogu nuk ka alternativë dhe se vetëm përmes dialogut...

La Liga përfundon para kohe për Antoine Griezmann

Mes shumë problemeve, tashmë Barcelona do të duhet të bëjë edhe pa Antoine Griezmann në dy ndeshjet e mbetura të këtij sezoni në La...

Thoshte se virusi është mashtrim dhe u infektua me qëllim, i riu në SHBA e pëson keq

Një i ri, rreth të 30-tave, në SHBA, mendonte se koronavirusi është një mashtrim dhe thuhet se ai u infektua qëllimisht në një nga...