E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

vladimir putin

Lufta Izrael-Palestinë/ Putin: Konflikti po ndodh pranë kufijve të Rusisë

Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar se lufta mes Izraelit dhe Palestinës do të ndikojë në sigurinë e Rusisë. Gjatë një takimit të Këshillit Rus...

Presidenti Biden paralajmëron takim me homologun rus Putin

Duke komentuar për sulmin e hakerëve ndaj tubacionit më të madh të naftës në ShBA, Presidenti amerikan Joe Biden tha se Moska mban përgjegjësi...

Putin: Vaksinat ruse, po aq të besueshme sa kallashnikovi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka habitur me deklaratën e tij, teksa tha se vaksinat ruse kundër koronavirusit, janë po aq të besueshme sa armët...

Tensioni me Ukrainën/ Putin paralajmëron rivalët të mos kalojnë ‘vijën e kuqe’

Presidenti rus, Vladimir Putin ka kritikuar Perëndimin për ‘ngacmimin e Rusisë pa ndonjë arsye’ dhe paralajmëron kundër çdo vendi që kalon ‘vijat e tij...

”Dhoma masazhi dhe disa pishina”/ Të dhëna të reja mbi rezidencën e Putin

Një hetim nga Fondacioni Kundër Korrupsionit i Alexei Navalny ka zbuluar detaje të reja rreth një nga rezidencat e supozuara të Vladimir Putinit, e...

Putin merr dozën e dytë të vaksinës anti-covid në fshehtësi të plotë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka marrë ditën e sotme dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit. Agjencia e lajmeve Reuters, shkruan se Putin e...

Biden bisedë telefonike me Putinin mes tensionesh mbi Ukrainën

Presidenti Biden theksoi angazhimin e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës gjatë një telefonate sot me Presidentin e...

Anketimi/ Vladimir Putin zgjidhet mashkulli më tërheqës në Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimit Putin kryeson anketën e kryer, me 2000 pjesëmarrës në lidhje me mashkullin më tërheqës në shtetin me sipërfaqen më të...

Miratohet ligji/ Putin mund të jetë president deri në vitin 2036

Këshilli i Federatës Ruse ka miratuar një legjislacionn që do të lejojë Presidentin Vladimir Putin dhe ish-Presidenti Dmitry Medvedev të kandidojë për presidencën në...

Presidenti Putin merr vaksinën anti-covid të prodhuar në Rusi

Presidenti rus, Vladimir Putin ka marrë dozën e tij të parë të një vaksine anti-Covid. Lajmin për vaksinimin e Putin e ka bërë të...

Të fundit

Peru/ Pandemia shkakton një krizë të re: Mungesa e hapësirës për varreza

Mungesa e opsioneve për varrimet e të vdekurve vjen ndërsa vendi po përjeton periudhën e tij më vdekjeprurëse të pandemisë. Më shumë se 64,300...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...

Tkurrja PD ’17 dhe tkurrja LSI ’21, dy fitore të PS-së

Nga Eduard Zaloshnja Edhe nëse ndodh që rinumërimi/rivlersimi/rivotimi në qarqet Berat e Durrës (ku numërimi i votave u mbyll me foto-finish) prodhon 2 mandate parlamentare...

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...