E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

vladimir putin

Bashkëpunime të fshehta me Hitlerin, Putin akuza të rënda Polonisë

Tensionohen marrëdhëniet mes Moskës dhe Varshavës, pas akuzave të njëpasnjëshme lidhur me fajin për fillimin e Luftës së Dytë Botërore. Presidenti rus, Vladimir Putin ka...

Kur çeçenët poshtëruan ushtrinë ruse, si e shfrytëzoi konfliktin Vladimir Putin

Çeçenia, është sot një rajon pjesë e federatës ruse. Ajo drejtohet nga autokrati Ramazan Kadirov, një njeri i besuar i presidentit rus Vladimir Putin....

7 persona humbën jetën, Putin i vendosur për ta perfeksionuar raketën misterioze

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin insiston për të vijuar me zhvillimin e një rakete me reaktorë bërthamorë, edhe pse 7 persona humbën jetën gjatë...

“Ylli” i Vladimir Putinit po perëndon

Nga Leonid Ragozin “Politico.eu” Për aktivistët e demokracisë në Rusi, fitorja e vërtetë fundjavën që shkoi, nuk është që partia e Vladimir Putinit doli aq...

Pse ne jemi të magjepsur pas tiranëve!

Intervistoi Susanne Beyer Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u pikas se gjatë pushimeve verore po lexonte librin “Tirani” të Stefën Grinblat. A po dërgonte ajo një...

A kontrollohet Vladimir Putin nga agjentët e shërbimeve sekrete?

Nga Mark Galeotti, “The Guardian” Vladimir Putin shpreson që lirimi i gazetarit rus Ivan Golunov, pas protestave të shumta, të tregojë kredencialet e tij të...

Vladimir Putin paralajmëron SHBA-në: Do të jetë një katastrofë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi SHBA-të kundër përdorimit të forcës ndaj Iranit, duke thënë se do të ketë pasoja katastrofike, transmeton Anadolu Agency...

E pyeti për korrupsionin, zyrtari i Vladimir Putin plas në tokë gazetarin (Video)

Një zyrtar ka hedhur në tokë një gazetar, pasi ky i fundit e ka pyetur në lidhje me korrupsionin. Sergei Zaitsev, i emëruar nga...

Putin reflekton, korrigjon vesin në takimin me Kim Jong-un

Takimi i Putin me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka qenë padyshim historik. E si i tillë, presidenti rus është munduar që...

Putin takohet me Kim Jong-un, çfarë i premtoi presidenti rus

Kim Jong-un dhe Vladimir Putin kanë premtuar të rrisin bashkëpunimin mes Koresë së Veriut dhe Rusisë në samitin e tyre të parë. Ata shtrënguan...

Të fundit

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila...

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...