E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Vjosa Osmani

Nënkryetari i Vetëvendosjes: Shumë shpejt, Vjosa Osmani presidente e Kosovës

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, komentoi se si do jetë Kosova pas Hashim Thaçit, për të cilin flitet se do i konfirmohet aktakuza...

Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke, por qeveria Hoti hoqi dorë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, tha se kryeministri Avdullah Hoti ka humbur mundësinë për njohje reciproke me Serbinë në Uashington. Për kryeparlamentaren,  Shtëpia...

Vjosa Osmani e thotë hapur: Nuk bëhem pjesë e asnjë partie

Pas largimit të saj nga LDK, Vjosa Osmani ka deklaruar se nuk do të bëhet pjesë e asnjë partie tjetër në Kosovë. Osmani akuzon LDK-në...

Hoti: Vjosa Osmani nuk duhet të largohet nga LDK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, shprehet se Vjosa Osmani nuk duhet të largohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Në një intervistë për RTV Dukagjini, Hoti...

31 viktima për dy ditë/ Osmani: Duhet të jenë alarm për institucionet

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar lidhur me përkeqësimin e bilancit nga koronavirusi, në ditët e fundit. Përmes një postimi në Facebook,...

Dështon propozimi i Osmanit për maska falas për qytetarët

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka propozuar sot një amandament për shpenzimin e 3 milionë eurove nga buxheti i shtetit për t’i...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Vjosa Osmani: Hoti s’ka aftësi negocimi

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani lidhur me dialogun Kosovë-Serbi u shpreh se kryeministri Avdullah Hoti s’ka aftësi negocimi. Gjithashtu ajo shtoi se Hoti...

Basha takon Vjosa Osmanin: Dialogu është rruga për të ecur përpara

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim zyrtar me kryeparlamentaren e Kosovës, Vjosa Osmanin. Pas takimit, dy zyrtarët kanë mbajtur një konferencë të...

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares...

“I kërkoje votat korridoreve”, Vjosa Osmani përplaset ashpër me deputetin e listës serbe

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pasur një përplasje me deputetin e listës serbe, Igor Simic, gjatë seancës së sotme parlamentare. Simic akuzoi Osmanin se...

Të fundit

Pamje tmerri nga Turqia/ Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.9 i...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...