E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Vjosa Osmani

Kosovë: Opozita do ta dërgojë në Kushtetuese shkarkimin e kryetares së KQZ

Deutsche Welle Pas shkarkimit nga presidentja të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, kreu i zyrës së BE-së në Kosovë tha, se është e rëndësishme që...

Samiti në Turqi/ Brnabiç: Osmani më provokoi, kërkoi njohjen e Kosovës

Kryeministja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka provokuar atë ditën e sotme, në samitin vjetor të Procesit...

Kosovë/ “Kërcënimet nisën në janar”, ish-kryetarja e KQZ-së zbardh prapaskenat

Një ditë pas shkarkimit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thënë se do t’i...

Zhvillimet në rajon në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të lajmeve në 24 orët e fundit 1- Vuçiç: Pozicioni i Serbisë i vështirë, Kurti më i papërgjegjshmi...

Osmani nuk humbet kohë/ Pas shkarkimit të Dakës, emëron kreun e ri të KQZ-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani emëroi Kreshnik Radoniqin, si kryetar të ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Radoniqi është gjyqtar në Departamentin Special të Gjykatës...

Kosovë/ Presidentja Osmani shkarkon kryetaren e KQZ-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkarkuar nga detyra, kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakën. Sipas mediave në Kosovë, kryetarja e shtetit...

Vjosa Osmani i kërkon dorëheqjen kryetares së KQZ-së

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar sot nga kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, që të dorëhiqet nga ky post. Mediat në Kosovë...

Bashkëshorti i Vjosa Osmanit kërcënohet në vendin e punës

Bashkëshorti i Vjosa Osmanit është kërcënuar rëndë në vendin e punës, dhe ka përfunduar në polici. Prindon Sadriu, pas formimit të qeverisë së Albin...

Osmani: Biden ndan vaksina anti-co*id për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do të dhurojnë një numër të rëndësishëm të vaksinave kundër koronavirusit për...

Osmani sot konsultohet me partitë për datën e zgjedhjeve lokale

Për të caktuar datën e zgjedhjeve lokale, pritet që sot presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të fillojë diskutimet me partitë politike. Këshilltari për media i...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...