E enjte, 1 Tetor, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

tritol

“S’kam hasmëri, nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e vëllait”, Preng Gjini rrëfen traumën pas shpërthimit me tritol

Një atentat tronditi kryeqytetin pak ditë më parë, ku një sasi tritoli iu vendos makinës që drejtohej nga Preng Gjini. Ky i fundit ka...

“E takova 10 minuta para shpërthimit”, zbardhet dëshmia e kushëririt të Preng Gjinit që i bënë atentat

Grupi hetimor ka dyshime të forta se atentati me minë të telekomanduar që ndodhi në mes të Tiranës, ka ndodhur për shkaqe hakmarrje. Autorët...

Mina me telekomandë në qendër të Tiranës/Preng Gjini jetonte i fshehur, makinën e kishte të kushëririt

Shënjestra e atentatit të ndodhur dje në Tiranë, Preng Gjini, ka kaluar gjendjen e rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin e Traumës ku...

FOTO/ I vendoset tritol një automjeti në kryeqytet

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Tiranë, teksa një makine i është vendosur tritol. Ngjarja në fjalë është regjistruar në zonën...

‘Tritol në makinë’, flet kryegjyqtari i Vlorës Haluci: Pista kryesore e hetimit

Detyra si prokuror, mesa duket është pista kryesore e hetimit për makinën e shpërthyer me eksploziv të prokurorit të Vlorës Albert Kuliçi. Kjo pistë është...

“Tritoli në makinë”, dy dosjet e nxehta të prokurorit të Vlorës Albert Kuliçaj

Mëngjesin e sotëm makina e gjyqtarit të Vlorës Albert Kuliçaj është shkrumbuar tërësisht, si pasojë e shpërthimit të një sasie eksplozivi. Kuliçi është  prokuror...

Vlorë/ “U dyshua për shpërthim tritoli”, policia pistë të re hetimesh (VIDEO)

Më herët Policia e Shtetit njoftoi për një shpërthim të fuqishëm të ndodhur mëngjesin e sotëm në një banesë në Vlorë. Sipas dyshimeve paraprake,...

Vlora tronditet nga një shpërthim i fortë tritoli

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Vlorës. Një shpërthim i fortë tritoli në...

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë, tritol makinës së parkuar

Një mjet ka shpërthyer në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Siri Kodra’, ku një mjet tip Benz CLS ka shpërthyer në flakë. Nga të...

I shpërthyen shtëpinë me tritol. Ja çfarë thotë shënjestra e atentatorëve në Fushë-Krujë

Objektivi i autorëve që shpërthyen në tritol banesën në Fushë-Krujë, ka qenë shtetasi Arben Pëllumbi. Ky i fundit është pronari i shtëpisë që iu...

Të fundit

Krahasimi/ Sa fituan oligarkët me pushtetin e Ramës?

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një argument më shumë se fëminor për të bindur lexuesit e Facebookut të tij se në qeverisjen e vet...

Nga “Mery Celeste” tek Fari i Ishujve Flanan: Misteret e pazgjidhura, që intrigojnë ende shumë njerëz

''Mary Celeste'' Është pa asnjë dyshim misteri më i famshëm detar. Në fillim të dhjetorit të vitit 1872, anija Në fjalë u gjet e braktisur nga...

Lideri i opozitës ruse, Navalny: Putin përgjegjës për helmimin tim

Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny beson se pas helmimit të tij qëndron presidenti Vladimir Putin. "Putini qëndron pas këtij akti, nuk shoh ndonjë shpjegim...

Ukrainë/ Zjarre masive, 8 të vdekur dhe 10 të lënduar

Një seri zjarresh në pyje përfshinë një pjesë të rajonit lindor ukrainas të Luhansk, ku tetë persona humbën jetën dhe dhjetë kanë mbetur të...

Haga: Brenda 30 ditësh, aktakuzë ndaj kreut të OVL të UÇK, Hysni Gucati

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë tha se ka ndërmend që brenda 30 ditësh të ngrehë aktakuzë për kryetarin e Organizatës së Veteranëve...