E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

te arrestuarit

Teatri, Meta: Arrestimet janë politike

Presidenti Ilir Meta, ka shpërthyer në reagimin e tij në radhës, sa i takon arrestimeve për Teatrin Kombëtar. Ai i cilëson si veçse politike...

Organizonin lojëra fati ilegalisht, jepen masat e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për disa nga personat që akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë ilegale. Ata u...

Djali në burg për pengmarrjen e Prengës, babai: Eltoni ka qenë tek tezja e tij

Gjykata vendosi sot të lërë sot në burg 5 të arrestuarit në lidhje me pengmarrjen e shtetasit Jan Prenga më 17 janar të këtij...

Morën peng Jan Prengën, gjykata jep masën e dënimit për 5 të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e dënimit për të arrestuarit në lidhje me pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës. Gjykata la në burg...

FOTO/ Rrëmbimi dhe ekzekutimi i Jan Prengës, 5 të arrestuarit dalin në gjyq

Po zhvillohet ditën e sotme seanca gjyqësore ndaj katër të arrestuarve, të cilët dyshohen se janë të përfshirë në rrëmbimin dhe vrasjen e shtetasit...

Gjykata shpall masat për 30 të arrestuarit për tërmetin e 26 nëntorit

Janë shpallur ditën e sotme masat e sigurisë për 30 të akuzuarit e dosjes “Tërmeti”. Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin e saj lidhur me...

Arrestimi i 3 personave, banorët e Astirit protestë para Drejtorisë së Policisë

Banorët e Unazës së Re janë mbledhur në protestë para Drejtorisë së Policisë në Tiranë, pas shoqërimit në polici të 3 prej tyre. Kërkesa e...

7 të arrestuarit për grabitjen në Rinas i bëjnë kërkesën e papritur Gjykatës

Autorët e arrestuar për grabitjen në Rinas, gjatë seancës të mbajtur ditës e sotme në Gjykatën për Krime të Rënda ka kërkuar ndryshim mase. Ata...

Molotov KZAZ-së brenda shkollës në Bushat/ 15 të arrestuar, mes tyre vëllai i kryetarit të Bashkisë

Të tjera të dhëna kanë dalë lidhur me sulmin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në KZAZ-në nr.6 në Bushat, ku mbetën të plagosur tre...

Vrasja e vëllezërve Bilali, lihen në burg dy të arrestuarit

Lihen në burg dy të akuzuarit si autorë për vrasjen e vëllezërve Bilali. Gjykata e Shkodrës vendosi sot masën e sigurisë “arrest me burg”...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...