Aktualitet

Gjykata shpall masat për 30 të arrestuarit për tërmetin e 26 nëntorit


               Publikuar në : 11:40 - 18/01/20 B H

Janë shpallur ditën e sotme masat e sigurisë për 30 të akuzuarit e dosjes “Tërmeti”.

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin e saj lidhur me ish-zyrtarët, inxhinierët e ndërtuesit që përfunduan në pranga për shkak të dëmtimit të dhjetëra objekteve nga tërmeti.

Bëhet me dije se nga 30 të akuzuarit, vetëm 7 persona janë lënë në burg. Ndërsa për 12 prej tyre u vu masa “Arrest shtëpie” dhe për 11 të tjerët u vendos masa detyrim paraqitje.

Anila Harxhi, detyrim paraqitje;
Reis Muça, detyrim paraqitje; (Për të dy arrestimi u konsiderua i paligjshëm)
Merita Kushe, detyrim paraqitje;
Hekri Disha, detyrim paraqitje;
Bukurije Halili, detyrim paraqitje;
Adhurim Qehajaj, detyrim paraqitje;
Zhaneta Tagani, detyrim paraqitje;
Shpëtim Kërçiku, detyrim paraqitje;
Faik Fejza, arrest në shtëpi;
Ndoc Pepkola, arrest në shtëpi;
Mehmet Felai, arrest në shtëpi;
Jan Ikonomi, detyrim paraqitje;

Agim Eski, arrest në shtëpi;
Pëllumb Korfuzi arrest në shtëpi;
Ermir Cina, detyrim paraqitje;
Qirjako Gjergo, arrest në shtëpi;
Asqeri Xhanari, arrest në shtëpi;
Vjollca Hoxholli, arrest në shtëpi;
Ali Dyrmyshi, arrest në shtëpi;
Shefqet Doda, arrest në shtëpi;
Gerti Calliku, arrest në shtëpi;
Luan Beta, arrest në shtëpi;
Hodo Gjoni, arrest në burg;
Fejzi Dyrmyshi, arrest me burg;
Besnik Fuçia, arrest me burg;
Naim Shehi, arrest me burg;
Gëzim Shkalla, arrest në burg;
Fatbardh Plaku, arrest në burg;
Artur Skela, arrest në burg.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT