E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Gjykata shpall masat për 30 të arrestuarit për tërmetin e 26 nëntorit

Janë shpallur ditën e sotme masat e sigurisë për 30 të akuzuarit e dosjes “Tërmeti”.

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin e saj lidhur me ish-zyrtarët, inxhinierët e ndërtuesit që përfunduan në pranga për shkak të dëmtimit të dhjetëra objekteve nga tërmeti.

Bëhet me dije se nga 30 të akuzuarit, vetëm 7 persona janë lënë në burg. Ndërsa për 12 prej tyre u vu masa “Arrest shtëpie” dhe për 11 të tjerët u vendos masa detyrim paraqitje.

Anila Harxhi, detyrim paraqitje;
Reis Muça, detyrim paraqitje; (Për të dy arrestimi u konsiderua i paligjshëm)
Merita Kushe, detyrim paraqitje;
Hekri Disha, detyrim paraqitje;
Bukurije Halili, detyrim paraqitje;
Adhurim Qehajaj, detyrim paraqitje;
Zhaneta Tagani, detyrim paraqitje;
Shpëtim Kërçiku, detyrim paraqitje;
Faik Fejza, arrest në shtëpi;
Ndoc Pepkola, arrest në shtëpi;
Mehmet Felai, arrest në shtëpi;
Jan Ikonomi, detyrim paraqitje;

Agim Eski, arrest në shtëpi;
Pëllumb Korfuzi arrest në shtëpi;
Ermir Cina, detyrim paraqitje;
Qirjako Gjergo, arrest në shtëpi;
Asqeri Xhanari, arrest në shtëpi;
Vjollca Hoxholli, arrest në shtëpi;
Ali Dyrmyshi, arrest në shtëpi;
Shefqet Doda, arrest në shtëpi;
Gerti Calliku, arrest në shtëpi;
Luan Beta, arrest në shtëpi;
Hodo Gjoni, arrest në burg;
Fejzi Dyrmyshi, arrest me burg;
Besnik Fuçia, arrest me burg;
Naim Shehi, arrest me burg;
Gëzim Shkalla, arrest në burg;
Fatbardh Plaku, arrest në burg;
Artur Skela, arrest në burg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...