E shtunë, 31 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Organizonin lojëra fati ilegalisht, jepen masat e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për disa nga personat që akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë ilegale.

Ata u arrestuan pak ditë më parë gjatë një operacioni për lojërat e fatit. Mësohet se gjykata dha masën “Arrest në shtëpi” për Redienel Hamollin dhe Endri Osmanajn, ndërsa vendosi masën “Detyrim paraqitje” për Ledion Malicikën.

Ndërkohë për shtetasit Erjon Kreka, Igliu Spaholli, Klajdi Kuqo, Elvis Brahimin, Ilirjan Balla dhe Erjon Mujën u vendos masa “Arrest me burg”.

Ndërkohë mësohet se janë lënë në burg edhe shtetasit: Melaim Hyka, Taulant Reci, Ali Caushi dhe Mario Ylli.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...