E enjte, 14 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Teatri, Meta: Arrestimet janë politike

Presidenti Ilir Meta, ka shpërthyer në reagimin e tij në radhës, sa i takon arrestimeve për Teatrin Kombëtar. Ai i cilëson si veçse politike të gjitha prangosjet, ndalimet dhe procedimet nga ana e bluve të Tiranës.

Madje kreu i shtetit i jep ‘shuplakën’ e radhës Ramës e Veliajt. Meta shprehet se operacioni për shembjen e Teatrit, ishte kryevepra e asgjësimit të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit të së drejtës në Shqipëri

Qëndrimi i Metës

Të gjitha ARRESTIMET, NDALIMET dhe PROCEDIMET për mbrojtjen paqësore të Teatrit Kombëtar janë vetëm POLITIKE. Vetë operacioni për shembjen e tij ishte kryevepra e asgjesimit përfundimtar të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit të së drejtës në Shqipëri.
LIRONI TË BURGOSURIT POLITIKË NË SHQIPËRINË E 2020!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ngritja e Komisionit Hetimor për çështjen Becchetti, Rama-Bashës: Ta harroni

Rama foli nga foltorja e Kuvendit, për kërkesën e opozitës për ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen “Becchetti”. Kryeministri gjatë fjalës në Parlament...

Rama-Bashës: Mos imito atë të “Foltores”, je në pikë të hallit

Debati i ashpër ndërmjet Bashës dhe Shalsit, kanë marrë vemendjen e kryeministrit Rama. Kreu i qeverisë e ka nisur fjalën e tij në Kuvend...

Ish-kryeprokurori në arrati, refuzohet kërkesa për pezullimin e dënimit me burg

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për pezullim, dhe shtyrje të ekzekutimit të dënimit. Llalla i kërkoi gjykatës të pezullojë...

Të dielën dita pa makina/ Rrugët ku do bllokohet qarkullimi i automjeteve

Të dielën, kryeqyteti do të presë për të pestin vit radhazi 'Maratonën e Tiranës', ku janë regjistruar për të marrë pjesë vrapues nga shumë...

“U bërë ti mo plehrë, o fatkeqësi”, Basha shpërthen ndaj Shalsit

Në Kuvend sot është përdorur një gjuhë aspak etike, ndërsa situata u agravua fillimisht për shkak të reduktimit të kohës së diskutimit. Një debat...