E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

sulme

Serbët djegin Qendrën e Regjistrimit, reagon Ministri i Brendshëm i Kosovës

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se pas mesnate, është djegur Qendra e Regjistrimit të Automjeteve e cila gjendet në objektin...

Qëlloi me armë, 8 të vrarë dhe 6 të plagosur. Studentët hidhen nga dritaret

Tetë persona u konfirmuan të vrarë, gjashtë të plagosur nga të shtënat në kampusin e një universiteti në qytetin rus të Perm. Autori i...

Rënia e Afganistanit, leksioni më i fundit i pamësuar i 11 Shtatorit

Nga: Max Hastings Që nga sulmet e 11 Shtatorit 2001 ka pasur shumë momente të errëta, disa prej të cilave ato që u panë në...

SHBA kryen sulme ajrore ne kufirin Siri – Irak

Sulmet amerikane në Sirinë lindore pranë kufirit me Irakun, vranë të paktën pesë luftëtarë të milicisë të mbështetur nga Irani. Vëzhguesit Sirian për të Drejtat...

Shehaj: Pas takimit me Kim, më kanë sulmuar persona që punojnë për PD-në

Kandidati për kryetar i Partisë  Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se pas takimit të zhvilluar me ambasadoren e SHBA-ve në vendin tonë Yuri Kim, ai...

‘Rama më sulmoi personalisht’/ Basha: Shqipëria humb shumë nëse ai nuk largohet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave që bëri sot kryeministri Edi Rama për të dhe programin ekonomik të PD. Basha tha...

Basha-Ramës: Për 8 vjet dështime fajin nuk e ka BE, por Tirja i qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas sulmeve të kryeministrit Edi Rama ndaj vendeve të Bashkimit Evropian, pasi nuk mbështetën Ballkanin Perëndimor...

UÇK-ja/ Topalli “thirrje” Bashës: Ndershmëri të thuash të vërtetën

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, prej disa javësh ka prezantuar forcën e saj të re 'Lëvizjen për Ndryshim' dhe është rikthyer vrullshëm në skenën politike. Ajo që...

Ministri i Jashtëm francez lëshon alarmin, paralajmëron për sulme të reja

Franca ka paralajmëruar qytetarët për sulme të reja. Sinjalet e para ishin pas sulmit islamik në Nicë i cili shkaktoi tre të vdekur, e...

Kryemadhi me të rinjtë e LSI: Ju jeni makthi i Ramës në 25 prill

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë një takimi me të rinjtë në Elbasan komentoi situatën politike në vend, dhe vijoi sulmet ndaj kryeministrit, Edi...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...