E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Qëlloi me armë, 8 të vrarë dhe 6 të plagosur. Studentët hidhen nga dritaret

Tetë persona u konfirmuan të vrarë, gjashtë të plagosur nga të shtënat në kampusin e një universiteti në qytetin rus të Perm. Autori i krimit është kapur. Njerëz të tmerruar janë filmuar duke ikur nga një ndërtesë, përmes dritareve.

Kjo ngjarje e rëndë është shënuar në Universitetin Shtetëror të Perm, një nga universitetet më të vjetër në Urals. Mediat sociale të shkollës, të hënën në mëngjes paralajmëruan të gjithë ata që ishin në kampus, të largoheshin nëse ishte e mundur, ose të mbylleshin brenda një dhome.

Një video e publikuar në rrjetet sociale, e filmuar në vendngjarje tregonte njerëzit që hidheshin nga dritaret.

Një video tjetër e marrë nga brenda ndërtesës tregon një person të armatosur të veshur me të zeza, duke ecur ngadalë në kampus.

Hetuesit njoftojnë se autori i krimit është plagosur. Zyrtarët e policisë thanë se agresori është student në universitetin ku ndodhën sulmet.

Raportet e mëparshme të pakonfirmuara e identifikuan atë si një sulmues 18-vjeçar të quajtur Timur Bekmansurov, i cili dyshohet se la një shënim që përshkruante motivet e krimit.

Burimi i lajmit: rt.com. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...