E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

strategji

BERZH strategji të re për Shqipërinë: Adresoni problemin e emigracionit

Bordi i Drejtorëve të BERZH-it ka miratuar një strategji të re për Shqipërinë, e cila përcakton kornizën për punën e Bankës në vend për...

Gjermania, strategji të reja për të marrë punëtorë të kualifikuar

Qeveria e kancelares Angela Merkel diskutoi të hënën me zyrtarët gjermanë të biznesit dhe të sindikatave strategjitë për tërheqjen e punëtorëve me aftësi profesionale...

ISIS ndryshon strategji, thirrje ekstremistëve: Ndizni zjarre në Evropë e SHBA

Pas akteve terroriste në Evropë dhe SHBA, ISIS siç duket ka në plan një tjetër strategji hakmarrëse. “Daily Mail” raporton se organizata terroriste ISIS së...

Qipro, Kastellorizo dhe S-400 : Tre elementet e grand strategjisë së re të Turqisë

Ahmet Sefa Özkaya Turqia strategjinë e saj të madhe në vitet e fundit e ka themeluar mbi Mesdheun Lindor. Pra, Turqia drejtimin e saj të...

Maldini e Boban në Madrid, zbulohet strategjia e Milanit për të bindur futbollistin e Atletikos

Drejtuesit e Milanit, përpara mbylljes së merkatos, duan t’i dhurojnë trajnerit Marko Xhampaolo një përforcim të fundit cilësor. Dhe kanë pikasur prej kohësh lojtarin...

“Fati i tij bëhet më i zi”, Kryemadhi tregon pse Rama largohet kur opozita proteston

Kryetarja e Lsi, Monika Kryemadhi ka folur për protestën e ditës së sotme, ndërsa deklaron se gjithçka realizohet në bazë të një strategjie dhe...

Me tensionet SHBA-Kinë në rritje, Evropa ka nevojë për një strategji globale

Nga Joshka Fischer, “Project Syndicate” Zgjedhja e Donald Trumpit si president i Shteteve të Bashkuara, mund të ketë nxitur fundin e “Shekullit Amerikan”, dhe të...

Kina po përfiton nga një Evropë që s’ka një strategji të përbashkët

Nga Pierre Haski “Internazionale” Deri para disa kohësh, vizita e një presidentit kinez në Evropë, do të diskutohej kryesisht në termat e marrëveshjeve ekonomike. Këtë...

Greqia kap mat Turqinë, strategji “shpartalluese” përmes Rusisë

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka marrë një ftesë nga presidenti rus Vladimir Putin për të vizituar Moskën.  Sipas një deklarate nga Kremlini, ftesa është...

Ronaldo sfidon vitet/Strategji perfekte për të fituar Championsin dhe Topin e Artë

Cristiano Ronaldo për të vazhduar të qëndrojë më i miri në botën e futbollit, tashmë që edhe vitet mbi shpatulla janë rritur, ka zgjedhur...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT