E hënë, 26 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

spitale

Manastirliu tregon sa pacientë po trajtohen me plazmë

Shifra të larta të infektuarish me koronavirus janë konfirmuar ditët e fundit në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se tashmë...

Elbasan/ Të prekur me koronavirus në spital e institucione, humb jetën një biznesmen

Gjatë ditëve të fundit, në Elbasan janë shtuar rastet e personave që rezultojnë të prekur nga Covid-19. Gjatë kësaj fillim jave, rastet e reja me...

Virusi prek çdo moshë/ Fluks shtrimesh në Infektiv, gati hapja e 2 spitaleve COVID

Çdo ditë në  vendin tonë ka një fluks të shtuar të pacientëve me koronavirus. Në kohën kur në spitale është e papërballueshme mjekimi i...

Spitalet në prag të kolapsit, ky vend po shndërrohet në pikën e nxehtë të pandemisë

Rastet e reja me koronavirus po mbushin spitalet dhe varrezat në gjithë Brazilin, ndërsa kombi më i madh i Amerikës Latine po shndërrohet në...

“Marrin frymë” spitalet në Francë, numri i të shtruarve vetëm zvogëlohet

Përgjatë 24 orëve të fundit, Franca regjistroi 642 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në total 19,323 numrin e jetëve të humbura. Autoritetet zyrtare bënë...

Ushtria amerikane do të ndërtojë mbi 340 spitale të përkohshme

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen...

Kina ndërton spitale të reja për koronavirusin

Në qytetin kinez Wuhan ka një mobilizim masiv për ndërtimin e dy qendrave të reja mjekësore brenda pak ditësh. Koronavirusi i ri i përhapur nga...

Manastirliu: Bonus 250 mijë lekë për mjekët që shkojnë në spitalet e rretheve

Këshilli i Ministrave vendosi të akordojë një bonus prej 250,000 lekësh për të gjithë mjekët që do të shërbejnë në spitalet rajonale. Këtë gjë e...

Vdekjet si “dëme anësore” nëpër spitale, ç’po ndodh me mjekët shqiptarë?

Policët dhe mjekët në Shqipëri, kanë një marrëdhënie dashuri-urrejtje, me pjesën tjetër të qytetarëve. Kjo për shkak të kulturës së dobët të shërbimit, por...

Ndryshojnë oraret e vizitave në spitale

Zyrtarizohet regjimi i ri në spitale, me disiplinimin e orarit të vizitave të familjarëve në spitale. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu,...

Të fundit

Turqia zgjat misionin e eksplorimit në Mesdhe, pritet reagimi i Greqisë

Turqia ka njoftuar se të zgjasë misionin kërkues të anijes së saj “Oruc Reis” në zonën e shumë kontestuar në Mesdheut lindor deri në...

Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri

Një armëpushim humanitar do të hyjë në fuqi të hënën në mëngjes në luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për Nagorno-Karabakun, tha të dielën një...

Sulltan Edi Rama dhe nënshtetasit e pabindur të tij

Nga Arlind Qori Edi Rama ka një vit që hesht përballë urisë dhe rezistencës së naftëtarëve. Ditët e fundit, si i yshtur nga forca të...

Humbja kundër Realit, i shkakton pasoja të rënda Barçës, humb lojtarin kryesor

Humbja në shtëpi ndaj Realit të Madridit ka shkaktuar pasoja të rënda tek ekipi i Barcelonës. Klubi katalanas bëri të ditur, se futbollisti brazilain, Filip...

Mitsotakis: E drejta e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje nuk diskutohet

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e...