E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

sondazh

Sondazhet i japin Biden nota kryesisht pozitive për 100 ditët e para

Një shumicë e amerikanëve shprehin përgjithësisht miratim për punën e Presidentit Joe Biden ndërsa ai i afrohet fundit të 100 ditëve të tij të...

Sondazhi/ PS ruan bastionin e Vlorës, PD ‘i rrëmben’ mandatin LSI-së

Në sondazhin e katërt të IPSOS-Top Channel, rezulton se në qarkun e Vlorës do të triumfojë PS me 60.1% dhe do të marrë 8...

Si ndahen votat në Shkodër: PD merr 7 mandate. Tom Doshi “lë” pa deputet LSI-në

Rreth 10 ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 25 prillit, ku të gjithë shqiptarët do të drejtohen në kutitë e votimit për të zgjedhur...

Orientimi i votës/ Opozita e Bashkuar merr 51%, PS 46.5%

Në raport me orientimin e votës, 44.5% deri në 48.5% e shqiptarëve të anketuar janë shprehur se do të votojnë PS-në, pra një mesatare...

Sondazhi i Notos/ Kush do t’i fitojë zgjedhjet, ja si përgjigjen qytetarët

Në studion e emisionit “Tempora” ku u prezantuan rezultatet e sondazhit III në nivel kombëtar të Noto e RTV Ora, qytetarët e pyetur mendojnë...

A është Rama njeriu i oligarkëve? Ja si i përgjigjen qytetarët kësaj pyetje

Kryeministri Edi Rama është akuzuar shumë shpesh nga opozita si njeriu që mbështet vetëm një grup të vogël njerëzish, që rëndom quhen oligarkë. Pikërisht kjo...

Arroganca e riciklimit

Besnik Mustafaj Në një nga sondazhet e fundit të televizionit “Euronews Albania” lidhur me zgjedhjet e ardhshme, më tërhoqi vëmendjen veçanërisht një pikë e anketës. Aty...

Sondazhi: PS e para me 48.7%, PD rritet në 40.6%, bie LSI

Top Channel dhe kompania e sondazheve IPSOS publikoi sondazhin e dytë për zgjedhjet e 25 prillit. Në gjetjet e këtij sondazhi Partia Socialiste mbetet forca...

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të dielë, PS do votohej 49% në Elbasan

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të dielë, në qarkun e Elbasanit, qytetarët votojnë 49% për PS-në. Ndërsa 41% e tyre do të votonin...

Nëse do votohej këtë të dielë/ PD kryeson në Durrës me 47.8%

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të dielë në Durrës PD është në vend të parë me 47.8%, dhe pasohet nga PS me 44.8%...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...