E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

SKANDAL

Skandal! Merr titullin “profesor”, kur çështja është në gjykim për plagjiaturë

Në redaksinë e emisionit “Stop” ka ardhur një ankesë, që ka të bëjë me fitimin e titullit të lartë akademik “profesor” nga ana e...

Skandal me vaksinat në Indi/ 2,500 personave u injektohet ujë me kripë

Mijëra vetë kanë rënë pre e një mashtrimi në Indi, ku njerëzve u janë dhënë vaksina të rreme kundër koronavirusit. Një sërë personash kanë...

Sllovenia e fillon me një skandal presidencën e BE

Skandali plasi në takimin e Komisionit Europian me kryeministrin slloven, Janez Jansa. Zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Frans Timmermans bojkotoi demonstrativisht daljen për foton e...

Skandali/ Gardisti bllokon lejen e ndërtimit dhe falsifikon hartën e pronës

Firma e ndërtimit Al Constrution GBI operon në tregun shqiptar prej 20 vjetësh. Në vitin 2019 kjo firmë merr lejen e ndërtimit nga Bashkia e...

Skandali/ I heqin KEMP-in pas 17 vitesh dhe i kërkojnë të kthejë 4 milionë lekë

Emisioni Stop në Tv Klan ka trajtuar rastin e një 17-vjeçareje që trajtohet me KEMP prej vitesh, por që muajt e fundit i është...

Provimi i gjuhës italiane, dalin pamjet e skandalit të çështjes “Suarez”

Dalin pamjet e provimit të Luis Suarez në Universitetin për të huajt në Peruxhia më 17 shtatorin e kaluar, ku pritej të kalonte provimin...

Skandali në Maqedoni/ Ende në përdorim tekstet shkollore që fyejnë shqiptarët

Nxënësit maqedonas të vitit të dytë në arsimin e mesëm nga libri i Sociologjisë mësojnë se shqiptarët, turqit e romët lindin shumë fëmijë, pasi...

Skandal/ 3000 euro për një protezë në Spitalin Ushtarak

Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e së mërkurës një tjetër skandal në lidhje me bluzat e bardha. Shërbimi që qytetarët duhet ta marrin falas, mjekët...

Skandal në Beograd, ja çfarë i bën Ibrahimoviç tifozi i Crvena Zvezdës (Video)

Një tjetër incident i shëmtuar u regjistrua në ndeshjen e djeshme në Beograd mes Crvena Zvezdës dhe Milanit. Pas banerit të nxjerrë kundër Kosovës, tifozët...

Skandali ‘Tire’/ Brataj: Ka edhe mjekë që përfitojnë përmes recetave të majme

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, komentoi skandalin e korrupsionit te spitali Covid-2 “Shefqet Ndroqi”, me sanitaren Tire Alldervishi dhe disa infermiere. I ftuar në...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...