E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Si duket Alvin Berisha pas operacionit, infermierja publikon fotot

11-vjeçari shqiptar Alvin Berisha, i cili u lirua nga kampi sirian “Al-Hol” i është nënshtruar një operacion.

Infermierja që e kuroi atë fillimisht në kamp pas plagosjes,  ka publikuar disa foto të Alvinit pas operacionit.

Lajmi është bërë i ditur nga infermierja amerikane, Janis Jackson Hayes, e cila e kuroi atë fillimisht në kamp pas plagosjes gjatë muajit maj të këtij viti. Po ashtu, infermierja publikoi edhe disa foto të Alvinit.

Përmes një postimi në “Facebook”, Janis Jackson Hayes ka shkruar se tashmë 11-vjeçari është i sigurt dhe i lumtur me babanë e tij.

“Në rrugën tonë për të parë fëmijët tanë të tjerë për Krishtlindje marrim një telefonatë nga Madeline Hayes, Alvin dhe Afrim Berisha. Më poshtë është një fotografi që Madeline e mori atë në kampin e refugjatëve në Siri, në maj. Të tjerët janë sot në Itali. Ai është i sigurt dhe i lumtur me babanë e tij.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...