E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

simptoma

Çrregullimet e personalitetit: Çfarë janë, cilat janë simptomat dhe si trajtohen

Çfarë është çrregullimi i personalitetit? Çrregullimet e personalitetit janë një grup i kushteve të shëndetit mendor që karakterizohen nga modele të pashëndetshme dhe të rrezikshme...

Të sëmurë, por pa simptoma

Shumë raste të COVID-19 mendohet të jenë të butë, por individët e infektuar me pak ose aspak simptoma të raportuara janë gjithsesi ngjitës dhe...

Studimet sugjerojnë simptoma të reja që mund të shkaktojë koronavirusi

Studimet e fundit sugjerojnë se prekja nga koronavirusi mund të shoqërohet dhe me simptoma të tjera, si skuqje e lëkurës apo humbje e dëgjimit. Në...

Pandemia/ Mjekët zbulojnë një simptomë të re që po përhapet tek të rinjtë

Mjekët kanë vënë re simptoma të tjera tek të rinjtë e infektuar me koronavirus, që nuk janë fort të përhapura tek njerëzit e tjerë. Përveç...

Robbie Williams: “Mendoj se kam pasur koronavirusin”

Robbie Williams është pothuajse i sigurt se ka pasur koronavirusin. 46 vjecari, ka manifestuar disa shenja tipike të sëmundjes, siç janë simptomat e gripit, përgjumja...

Si ta dalloni nëse jeni ftohur, nëse keni gripin apo koronavirusin

Simptomat e të ftohurit Nëse thjesht jeni ftohur, ka të ngjarë të nisni të keni dhimbje fyti 1 ose 2 ditët e para. Më pas...

Koronavirusi/ Çfarë dihet për sëmundjen, simptomat, rrezikun, masat paraprake

COVID-19 është koronavirusi i ri i zbuluar, i panjohur më parë. Virusi i ri nuk është i njëjtë me koronavirusët që qarkullojnë zakonisht tek...

Simptomat e meningjitit, mjekët tregojnë shenjat që nuk duhen neglizhuar

Në Shqipëri dyshohet se po qarkullon bakteri që shkakton sëmundjen e meningokoksemisë. Një rast i konfirmuar dhe dy të dyshuar me këtë sëmundje këtë periudhë...

Nëse keni ndonjë nga këto simptoma, kërkoni menjëherë kujdes mjekësor

Së fundmi, Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar në rrjetin social Facebook disa nga simptomat e ekspozimit ndaj motit të ftohtë. ISHP njofton se nëse...

“Isha e bindur se kisha tumor!”/ Lori Hoxha flet për “luftën” me ankthin

Blogeren Lori Hoxha e shohim tepër aktive në “Instagram”, ku zgjedh të ndajë më ndjekësit momente nga jeta e saj. Së fundmi, Lori ka vendosur...

Të fundit

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...