E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

Jo vetëm Pipero/ Kollë e temperaturë edhe te disa mjekë të vaksinuar

Dy javë pasi mori dozën e parë të vaksinës anti-covid të prodhuar nga kompania Pfizer, mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero rezultoi pozitiv. Aktualisht, ai është duke u trajtuar në shtëpi.

Por, Pipero nuk është mjeku i vetëm i vaksinuar që ka shfaqur simptoma të koronavirusit, pasi sipas“Abc News”, flitet për bluza të tjera të bardha që kanë shfaqur shenja të virusit, vetëm pak ditë pas bërjes së vaksinës.

Mësohet se mjekët dhe infermierët kanë patur temperaturë deri në 40 gradë celcius por edhe kollë. Të gjithë injektuarit me dozat e para të pandemisë së koronavirusit, duhet të marrin sasinë e dytë të Pfizer duke nisur nga data 2 shkurt.

Ndër të parët që u vaksinuan më 11 janar, ishin kryeministri Edi Rama dhe drejtoresha e spitalit Infektv, Najada Çomo.

Situata epideiologjike e Covid-19 vijon të mbetet kritike, pasi në 24 orët e fundit u regjistruan 7 viktima dhe 867 raste të reja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...