E enjte, 22 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Shqipëri-Francë

VIDEO/Pas ndeshjes me Shqipërinë, Griezmann: E dinim që do ishte e vështirë

Lojtari francez Antoine Griezmann ishte një nga protagonistët e ndeshjes së mbrëmshme Shqipëri-Francë. Griezmann dhuroi një asist dhe shënoi golin e dytë ndaj kombëtares shqiptare...

Shqipëri-Francë/ Tifozët nuk përmbahen, ovacione e thirrje “Rama ik”

Teksa në fushën e blertë po zhvillohej koreografia hapëse e impiantit të ri sportiv “Air Albania Stadium”, në shkallët dhe tribunat e tij janë...

“Duhet të jepni jetën”/ Rama këshillon lojtarët e Shqipërisë. S’mungojnë batutat

Kryeministri Edi Rama iu bashkua për pak çaste lojtarëve të Shqipërisë në fushën e ''Air Albania Stadium''. Të cilët do të përballen nesër me...

Mbërrin kombëtarja franceze. ‘Blindohet’ kryeqyteti (VIDEO)

Në prag të ndeshjes Shqipëri-Francë, paraditen e sotme ka mbërritur ekipi kombëtar i Francës në kryeqytet. Ata do të akomodohen në një nga hotelet...

Shqipëri-Francë/ “Lamtumirë farave në stadium”, publikohen porositë për tifozët

Kur vetëm pak orë na ndajnë nga ndeshja e madhe Shqipëri-Francë dhe nga përurimi i stadiumit të ri “Air Albania”, policia ka marrë një...

Shqipëri-Francë/ UEFA bën lajmërimin e rëndësishëm

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në ndeshjen Shqipëri-Francë që do të luhet në stadiumin “Air Albania”. Kjo...

Toleroi thirrjet raciste ndaj shqiptarëve,zbulohet gjyqtari në sfidën me Francën

UEFA ka publikuar emrat e gjyqtarëve që do të vendosin drejtësi në sfidën e ditës së diel ndaj Francës, ku do të inaugurohet edhe...

Xhaka tregon arsyen e mungesës në Kombëtare

Taulant Xhaka nuk është pjesë e kombëtarës kuqezi të grumbulluar në ndeshjen ndaj Francës. Mungesa e tij ka tërhequr vëmendjen publike, duke pasur parasysh...

Konfirmohet nga UEFA, Shqipëri-Francë do të luhet në “Arenën Kombëtare”

UEFA ka konfirmuar se ndeshja Shqipëri-Francë do të luhet në stadiumin “Arena Kombëtare”. Pas ndeshjes testuese që u luajt mbrëmë, mes Vllaznisë dhe Apolonisë në...

Video/ Brenda stadiumit “Arena Kombëtare”, Rama publikon pamjet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e sotme pamje nga brenda stadiumit të ri “Arena Kombëtare”. Me çfarë shihet në videon e postuar në “Facebook”-un...

Të fundit

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...

Mjeku shqiptar në Spanjë: Maskat pa filtër të bëra vetë janë pa vlerë

Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid -19 vijon të shkaktojë debate. Mjeku shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda tha se në Spanjë maska bërë...

Çmimi i BE për gazetaren Lala, Basha: Mesazh për drejtësinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje drejtësisë të hetojë krimet elektorale që sipas tij, kanë ndodhur gjatë zgjedhjeve lokale të...