Politikë

Shqipëri-Francë/ Tifozët nuk përmbahen, ovacione e thirrje “Rama ik”


               Publikuar në : 22:06 - 17/11/19 M D

Teksa në fushën e blertë po zhvillohej koreografia hapëse e impiantit të ri sportiv “Air Albania Stadium”, në shkallët dhe tribunat e tij janë dëgjuar thirrje “Rama ik”.

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ceremoninë e hapjes së stadiumit së bashku me familjen. Ai theksoi se këtë ditë e ka pritur me vite të tëra, ndërsa shtoi se data e sotme do të “gdhendet në histori për sportin shqiptar”.

Kombëtarja e Shqipërisë po luan në këto momente kundër kombëtares franceze.

“Gjelat” kanë shënuar deri më tani dy gola ndaj kuqezinjve.

“Gjelat” shënojnë golin e dytë ndaj kuqezinjve

Franca shënon golin e parë ndaj Shqipërisë

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT