E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Shpetim Idrizi

Idrizi: Gjetëm vullnet të mirë, s’do kemi President të njëanshëm

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, pas takimit me përfaqësuesit e Partisë Socialiste, është shprehur se ka gjetur vullnet nga ana e mazhorancës që Presidenti...

Humbja e gjyqit ndaj Becchettit/ Idrizi: 110 mln eurot t’i paguajë Rama

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas vendimit të arbitrazhit për të dënuar Shqipërinë me 110 mln euro, për...

”Më erdhi keq”/ Idrizi: Ramës i dhashë lekë borxh kur u kthye nga Franca

Në çdo takim elektoral, kryeministri Edi Rama nuk ngurron të sulmojë kandidatët e opozitës, ndër to dhe kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi, e quan...

Muhedini shpërthen ndaj Idrizit: Si mund të bëhesh me Dulen që mohon Çamërinë?

Ish-kreu i PDIU, Tahir Muhedini ka reaguar ashpër ndaj kryetarit aktual të kësaj force politike, Shpëtim Idrizi, për shkak se ndodhet në një koalicion...

Idrizi: Rama armik i Çamërisë, pret në zyrë lobistin grek

Kyetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, bëri një deklaratë të fortë në lidhje me kryeministrin Edi Rama, teksa foli për çështjen çame. I ftuar në emisionin...

Pavarësia e Kosovës, Idrizi: Rama të shpallë 17 shkurtin festë zyrtare

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka bërë thirrje për zgjim të ndërgjegjes dhe të detyrimit kombëtar. Idrizi shprehet se edhe pse...

Zgjerimi i Greqisë në Jon/ Idrizi: Haga, jo zgjidhja më e mirë për Shqipërinë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka komentuar dekretin e fundit të Greqisë për mbylljen e gjireve që konkretizojnë më tej zgjerimin me 12 milje...

“Rama, servil i Vuçiçit”, Idrizi: Tregoi arrogancë me Vjosa Osmanin

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, duke folur për vizitën e presidentes së Kosovës Vjosa Osmani në Tiranë, tha se kryetarja e shtetit më të...

Protesta ndaj Dendias, 18 të proceduar. Mes tyre Shpëtim idrizi e Mesila Doda

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, ish-deputetja Mesila Doda dhe drejtuesi i LVV në Shqipëri, Bioken Abazi, janë proceduar nga policia, si 3 organizatorët e...

Idrizi: Rama s’ka këllqe t’i thotë Greqisë që të heqë ligjin e luftës, turp

PDIU ka protestuar para Ministrisë së Jashtme, në kuadër të vizitës së Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias. Kreu i kësaj force politike, Shpëtim Idrizi...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...