E enjte, 27 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

shperblim

Festat/S’ka shpërblim për administratën, ja kush bën përjashtim

Qeveria ka vendosur që administrata publike nuk do të ketë shpërblim në festat e fundvitit. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të...

Shpërblimi/3 mijë lekë për familjet në nevojë, 5 mijë për pensionistët

Ky fundvit do të sjellë një bonus për familjet në nevojë dhe pensionistët. Bëhet fjalë për shumën 3 mijë lekë që do të shkojë...

3.5 miliardë lekë, Qeveria ka gati vendimin për bonusin e pensionistëve

Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se bonusi i pensionistëve për çdo vit përgjatë periudhës 2022-2024 do të jetë 3.5 miliardë lekë. Sipas kreut të...

Shpërblime në fundvit/ Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri dhe polici

Kuvendi zhvilloi dje seancën maratonë për shqyrtimin dhe miratimin e buxhetit të vitit 2022 dhe të paketës fiskale. Buxheti u miratua me 77 vota...

U dënua gabimisht për një vrasje të dyfishtë, shpërblehet me 25 milionë dollarë

Një juri federale i dha të premten më shumë se 25 milionë dollarë një burri që paditi qytetin e Çikagos dhe dy detektivë të...

SHBA, 10 milionë dollarë shpërblim për informacione të sulmeve kibernetike

Departamenti i Shtetit do të ofrojë shpërblime deri në 10 milionë dollarë për informacione që çojnë në identifikimin e cilitdo që merret me veprimtari...

Humbi jetën mes zjarrit, qeveria ndihmë financiare për familjen e Arjan Salës

Qeveria ka akorduar një shpërblim prej 1 milionë lekësh për familjen e Arjan Salës, i cili humbi jetën nga zjarri që ra në magazinën...

A ka jetë pas vdekjes? Milioneri ofron shpërblimin e majmë për përgjigjen

Një multimilioner nga Las Vegas, ofron 1 milion dollarë shpërblim për të gjetur përgjigjen e pyetjes: A ka jetë pas vdekjes? Robert Bigelow, 75 vjeç,...

Miratohet vendimi/Qeveria shpërblim për policët dhe mjekët

Në fund të vitit, bonus shpërblimi do të marrin edhe efektivët e policisë me bluzat e bardha, përpos pensionistëve. Mjekët dhe policët kanë qenë...

“A jeni njerëz apo s’jeni”? Valteri: Pensionistët presin lëmoshën e qeverisë

Kuvendi ka zhvilluar sot seancën e radhës plenare, e fundit për vitin 2020. Në rendin e ditës u diskutua projektligji “Për pensionet suplementare”. Deputeti...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...