E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Shkodra

“Turizmi rrezikon të dështojë”/ Ademi: Qeveria të dalë sa më shpejt me një vendim

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është shprehur se sezoni turistik rrezikon të dështojë nëse nuk përcaktohen rregullat nga ana e qeverisë. Në një...

Humbi jetën në spitalin “Shefqet Ndroqi”, Ministria e Shëndetësisë sqaron rastin

Një tjetër pacient ka ndërruar jetë në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”, e ndërsa Ministria e Shëndetësisë sqaron se nuk ka vdekur si pasojë e...

Përse Shkodra u kthye në vatër infeksioni? Pipero lëshon paralajmërimin e fortë

Shkodra është kthyer në një vatër infeksioni, e për këtë çështje mjeku i njohur Pëllumb Pipero jep sqarimet. Gjatë një interviste në emisionin ‘Open’,...

U kthye në vatrën më të rrezikshme, Voltana Ademi ndërmerr masa shtesë për Shkodrën

Shkodra u kthye në vatrën më të rrezikshme të koronavirusit, ndërkohë kryebashkiakja Voltana Ademi së fundmi ka ndërmarrë masa shtesë. Vendimi i plotë është bërë...

Karantinë e lokalizuar

Nga: Eduard Zaloshnja Disa vende po ndjekin ose planifikojnë të ndjekin së afërmi strategjinë e karantinimit të lokalizuar, në përgjigje të pandemisë COVID 19. Japonia...

Hasi e Shkodra, “kampionë” të prillit

Nga: Eduard Zaloshnja Deri në 1 prill, ishin konfirmuar 259 raste me COVID-19 në Shqipëri. Sot kjo shifër është ngjitur në kuotën 377. Pothuaj 40%...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID-19

Nga Mero Baze Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

Negociatat/ Ambasadori austriak: Shpresoj të merrni përgjigje pozitive

Ambasadori i Austrisë, Christian Steiner është shprehur se e mbështet çeljen e negociatave për Shqipërinë. Gjatë një deklarate në Shkodër, ai tha se shpreson se...

“Krimi godet në zemër të qytetit”, Voltana Ademi ngre alarmin

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka ngritur alarmin se Shkodra vijon të mos jetë e qetë nga ngjarjet kriminale. Duke iu referuar plagosjes së...

Pazaret e malazezëve, kriza e bukës dhe qëndresa e qytetarëve shkodranë

Fillimet e shekullit 20-të u karakterizuan nga kryengritjet e shqiptarëve në të gjitha territoret e saj. Pa dyshim ndër më të njohurat janë ato...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...