Mesazhi i urimit për Pashkët

Nga Zëri i Amerikës

Në prag të meshës së Pashkëve, që mbahet në mesnatë, kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, Arqipeshkvi i Shkodër-Pultit, Angelo Massafra, u percolli besimtarëve mesazhin tradicional të kësaj feste të rëndësishme për besimtarët katolikë, festë që simbolizon ringjalljen e Krishtit.

Imzot Massafra u bëri thirrje besmtarëve që të luftojnë të keqen dhe të jetojnë me shpresë.