E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

shkarkon

LDK shkarkon Vjosa Osmanin

Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së përmes votimit elektronik sapo kanë shkarkuar Vjosa Osmanin nga posti i nënkryetares dhe anëtares së LDK-së. Lajmi është...

U shkarkua nga detyra, vjen reagimi i Fatmira Hajdarit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) vendosi që të shkarkojë sot nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari, nën akuzat për fshehje pasurie. Menjëherë pas këtij vendimi...

Albin Kurti shkarkon këshilltarin e tij

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ditën e sotme ka shkarkuar këshilltarin e tij politik, Shkëlzen Gashin. Shkarkimi i Gashit vjen pas deklaratave të tij, një...

Albin Kurti shkarkon tre borde

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti së fundmi ka shkarkuar Bordin e KEK-ut, Bordin e “Ibër Lepencit” dhe Bordin e “Hidroregjionit Jugor”. Lajmi është bërë i...

Ministri i Jashtëm i Kosovës shkarkon 7 ambasadorë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Glauk Konjufca ashtu siç paralajmëroi edhe më herët, ka shkarkuar sot 7 ambasadorë. Në mesin e tyre është...

Trump shkarkon kreun e Zbulimit Kombëtar

Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas...

Konjufca shkarkon 14 konsuj të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës Glauk Konjufca ka vendosur që të shfuqizojë disa vendime të qeverisë së kaluar që kanë të bëjnë...

“Nxorën Dritan Dajtin në Bllok”, shkarkohen 4 zyrtarët e lartë të burgjeve

Ministri e Drejtësisë ka reaguar pas nxjerrjes në bllok për vizita mjekësore të të dënuarit, Dritan Dajti. Përmes një deklarate për mediat, Ministria bëri të...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit në Durrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra ditën e sotme gjyqtarin Arjan Balliu. Ky i fundit ushtronte detyrën e gjyqtarit në Gjykatën e...

A e shkarkon dot Gjykata Kushtetuese Metën? Përgjigjet Moikom Zeqo

Politikanë që krijojnë kaosin e të tjerë që përfitojnë prej tij. Moikom Zeqo thotë se ka ardhur koha që të mendohet për pushtetin e...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...