E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Etiketa

shkarkimi

U shkarkua me 104 vota/ Meta bën deklaratën e fortë pas shkarkimit

Kreu i shtetit, Ilir Meta, ka reaguar për herë të parë pas shkarkimit, ku e ka cilësuar si shfaqje e parlamentit monist për të...

Meta nuk e përfill shkarkimin, ja çfarë poston në rrjetet sociale

Kuvendi i Shqipërisë, vendosi ditën e sotme për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta, por ky i fundit nuk duket aspask i shqetësuar. Teksa...

Shkarkimi i Metës/ Blushi: Presidenti më i motivuar se kurrë

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi, ka reaguar në lidhje me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga Kuvendi, me 104 vota pro. Blushi u shpreh se...

“Keqardhje për mikun tim të dikurshëm”, Rama flet për shkarkimin e Metës

Në fjalimin e mbajtur në Kuvend, kryeministri Rama ka vendosur pikat mbi ‘i’, ndërsa tha se presidenti Meta ka dhunuar Kushtetutën, dhe na ka...

“Meta është në një situatë të rëndë psikologjike”, Braho flet për shkarkimin

Deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho, ka pohuar se Meta do ketë më shumë vota për shkarkim se kur u zgjodh president. Këtë deklaratë...

Mazhoranca vulos shkarkimin e Metës, gazetari zbulon ‘frikën’ e presidentit

Dje, Komisioni Hetimor parlamentar "Për hetimin e shkeljeve të rënda kushtetuese nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë", zhvilloi mbledhjen e tij të radhës, ndërsa...

Shkarkimi i Metës/ Reagon Presidenca: 25 prilli nuk ka përfunduar

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas mbledhjes së zhvilluar paraditen e sotme nga Komisioni Hetimor, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir...

Shkarkimi i Presidentit/ Bushati: I teket Ramës të tallet me Metën

Analisti i njohur, Andi Bushati ka folur me tone të ashpra lidhur me temën e shkarkimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta. I ftuar në...

EMRAT/ Ja deputetët që ishin pro shkarkimit të presidentit Meta

Zbardhet lista e plotë e deputetëve që votuan sot pro, ose kundër shkarkimit të Presidentit Meta. Sipas BalkanWeb, 17 deputetë kanë votuar pro shkarkimit të...

Komisioni për shkarkimin e Metës, Manja tregon kur do jetë gati raporti final

Komisioni Hetimor për presidentin Ilir Meta ka zhvilluar sot mbledhjen e parë, pas 3 muajsh pushim. Situata për shkak të pandemisë ka sjellë ndryshime të shumta...

Të fundit

Evropa duhet të përballet me imperializmin agresiv të Rusisë

Nga Gabrielius Landsbergis* “Center for European Policy Analysis” Kur një avion pasagjerësh i nisur nga Athina për në Vilnius u detyrua të ulej në Minsk,për...

Argjentinasi/ Leo Mesi 34 vjeç. Ja ç’kanë thënë trajnerë e lojtarë për të

“Mesi është më i miri i të gjitha kohërave, ka aq shumë ndryshim me të tjerët sa është budallallëk edhe ta dyshosh këtë gjë....

“Pas gjykatësve, radhën e kanë…”, Manjani paralajmëron “goditjen” e fortë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, paralajmëron se pas gjykatësve dhe prokurorëve radhën e kanë OJQ-të që të japin llogari për pastrimin e parave. Ylli...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 24 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Dora e Mancinit/ Si e ndërtoi tekniku Italinë CR7, tjetër rekord Corriere dello Sport: Bukuri të Ronaldos Lokateli, prova kuptueshmërie mes...

VIDEO/Bën gjestin e papritur, spikeri ndërpret lajmet se s’ka marrë rrogën

Mos marrja e rrogës ka detyruar një spiker lajmesh që të ndërpresë edicionin, për të shprehur pakënaqësinë. Ky rast ka ndodhur në televizionin KBN...