E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Sebastian Mali

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

Eliminimi i biznesmenit Hekuran Billa, gjykata lë në burg Sebastian Malin

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Sebastian Malin, një nga autorët e përfshirë në ekzekutimin e Hekuran Billës. Arrestimi i nipit të Viktor...

26-vjeçarja u përdor si karrem nga autorët. Ndihma që i dha hetuesve celulari i Hekuran Billës

Një tjetër rrjedhë merr ngjarja e ndodhur në zonën e “Komunës së Parisit”, orët e vona të datës 11 qershor. Policia prangosi një ditë...

‘E nxorri në pritë ish-e dashura, lidhje intime me hasmin’, zbardhet dëshmia tronditëse

26-vjeçarja Adiola Lakra, e cila u prangos në Berat, është ish e dashura e Hekuran Billës. Burime për "abcnews.al" thonë se së fundmi ajo...

Akuzohen për eliminimin e biznesmenit Billa, avokati i Viktor Markut akuzon policinë

Avokati i Viktor Markut, i akuzuar për vrasjen e biznesmenit Hekuran Billa, tha se ai nuk ka lidhje me ngjarjen. Në një prononcim për...

Rasti i Hekuran Billës/ Gjykata jep masën “arrest me burg” për Sebastian Malin

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Sebastian Malin, si bashkëpunëtor në vrasjen e Hekuran Billës. Ai koordinoi sulmin me...

U arrestua për vrasjen e Hekuran Billës, zbardhet dëshmia e 22-vjeçarit në polici

Është zbardhur ditën e sotme dëshmia e Sebastiano Malit, nipit të Prel Markut, që u ekzekutua në Angli vite më parë nga Hekuran Billa. 22-vjeçari...

Biznesmeni që u eliminua në Tiranë/Del fotoja e bashkëpunëtorit, ja çfarë i tha policisë

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ekzekutimin e Hekuran Billës, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në zonën e Komunës së...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...