E mërkurë, 23 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Akuzohen për eliminimin e biznesmenit Billa, avokati i Viktor Markut akuzon policinë

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit. 26-vjeçari i...

Avokati i Viktor Markut, i akuzuar për vrasjen e biznesmenit Hekuran Billa, tha se ai nuk ka lidhje me ngjarjen. Në një prononcim për mediat, ai e konsideroi të paligjshëm arrestimin, duke argumentuar se nuk është konstatuar asnjë urdhër-ndalimi.

Mes të tjerash u shpreh se të dy, dajë e nip, Viktor Marku dhe Sebastian Mali, nuk kanë lidhje me ngjarjen, ndërsa theksoi se ky i fundit është një student i shkëlqyer i Juridikut.

“Janë disa shkelje në ndalimin e klientit tim. Janë procedura që i di mirë Policia Gjyqësore. Në relatimin që u bë, nuk konstatohet një urdhër-ndalimi.

Kodi parashikon që të ketë urdhër-ndalimi, dhe kjo nuk u konstatua. Kjo ishte A-ja! Janë nip e dajë, nuk kanë lidhje me ngjarjen, policia të gjejë autorët.

Sebastian Mali është student i Juridikut, student i shkëlqyer. Ai ka të drejtë që të lëvizje rrugicave, ka shkuar që të blejë gjëra personale”, pohoi avokati.

Seanca e dhënies së masës së sigurisë ndaj të arrestuarit Viktor Marku është shtyrë për nesër. Policia të gjejë autorët. Ditën e vrasjes e deri kur më arrestuan kam qenë në Mal të Zi. Policia të bëjë ç’të dojë, unë nuk kam vrarë njeri”, ka thënë Marku.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kriza uli përdorimin e overdrafteve dhe kredisë konsumatore

Vlera e overdrafteve të tërhequra nga individëve në banka ka pësuar rënie, pasi ekonomia u prek nga kriza e Covid-19. Të dhënat e Bankës së...

Tensionet me Greqinë në Mesdhe/ Macron dhe Erdogan nisin bisedimet, ja çfarë ka ndodhur

Duket se kërcënimet nga ana e Turqisë dhe Greqisë janë lënë pas, falë një ndërmjetësimi nga ana e Francës. Macron dhe Erdogan kanë “ulur...

I dënuar 10 vite më parë në Itali: Arrestohet 44-vjeçari në Elbasan, përdorte 4 identitete

Një 44-vjeçar është vënë në pranga, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, për disa vepra penale. Ai është dënuar me 6 vjet e...

Pandemia ndryshon rrjedhën e jetës/ Anulohet ceremonia e çmimeve Nobel 2020. Ja si do të shpallen fituesit

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe ku për shkak të pandemisë, nuk do të ketë ceremoni çmimesh Nobel këtë vit në Stokholm. Për herë të...

Arrestohet 25-vjeçari në Elbasan, në kërkim për plagosjen me armë të shokut të tij

Një 25-vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit. Shtetasi E.Gashi, ishte shpallur në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë. Ai është autor i plagosjes me...