E martë, 27 Tetor, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

Rrëzim

Itali/ Inaugurohet ura e re, pas rrëzimit që shkaktoi dhjetëra viktima

Zyrtarët në qytetin italian, Gjenova, janë duke inauguruar një urë të re, në vendin ku ndodhi incidenti tragjik dy vite më parë. Kujtojmë se si...

Haradinaj tregon arsyen pse votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka treguar arsyen se përse votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ai deklaroi se mbështetja e partisë së tij ndaj...

A e mbështet Haradinaj mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Sapo ka përfunduar takimi mes Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj dhe Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Pas takimit,...

Hetime për rrëzimin e helikopterit të Kobe Bryant

Një zëdhënëse e agjencisë amerikane për sigurinë e transporteve tha se ka besim që hetuesit do ta zbulojnë shkakun e aksidentit vdekjeprurës me helikopter,...

Kryeministri kanadez-SHBA-së: Keni edhe ju faj për rrëzimin e avionit

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka deklaruar se viktimat e avionit ukrainas të rrëzuar në Iran do të ishin ende gjallë, po të mos kishte...

Disa të arrestuar në Iran lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas

Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo...

Rrëzimi i avionit ukrainas/ Trump: Kam një parandjenjë të tmerrshme

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi këtë të enjte përpara mediave amerikane në Shtëpinë e Bardhë se përplasja vdekjeprurëse e një aeroplani ukrainas mund të...

Gjenden kutitë e zeza të avionit që u rrëzua, Irani refuzon të ia japë Ukrainës

Mediat e huaja bëjnë me dije se autoritetet e Iranit kanë gjetur kutitë e zeza të aeroplanit ukrainas, që u rrëzua pas ngritjes nga...

Moderatorja e njohur shqiptare rrëzohet gjatë hapjes së emisionit

Spektakli “Dance With Me” nisi këtë javë me një incident pasi një nga konkurrentët është rrëzuar gjatë hapjes së spektaklit. Bëhet fjalë për moderatoren e...

Video/Bie nga tavani i marketit për t’i shpëtuar policisë

Kamerat e vëzhgimit në një market në Alberta të Kanadasë, kapën një skenë të pabesueshme: një vajzë e kapur duke vjedhur e cila përpiqet...

Të fundit

Bayern nuk njeh rival në Champions, “i këput 2 vagonë” Lokomotivës së Moskës

Bajerni i Mynihut nuk njeh rivalë në Champions League. Kampionët e Europës, pas fitores me Atletico Madrid, kanë mposhtur edhe Lokomotivën e Moskës me rezultatin...

Lajm i hidhur për Juventusin dhe Cristiano Ronaldon para ndeshjes me Barcelonën

Ronaldo nuk do të luajë ndaj Barcelonës. Lajmi ka ardhur sonte, pasi portugezi ka rezultuar sërish pozitiv. Edhe pse shpresa ishte shuar pak nga pak,...

Këta të përzënë nga shtëpia e të lidhin te mani

Nga Frrok Çupi -E mjera ti moj Jozefinë! Ça i ndodhi kësaj?… Miku im, ka qenë ca ditë gazetar i RD, shkroi dje sapo mori vesh...

Kodi Zgjedhor/ Venecia i kthen përgjigje Metës: Do e shqyrtojmë në dhjetor

Presidenti i Komisionit të Venecias, i ka dërguar një letër Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për të dhënë një...

Transportonte 5 sirianë, arrestohet një person në Pogradec

Një person ka rënë në prangat e policisë së Pogradecit mbrëmjen e sotme pasi u kap në flagrancë duke transportuar disa sirianë. Mësohet se shoferi...