Video/ Humbet ekuilibrin dhe rrëzohet në tokë, lojtarët qeshin me shokun e tyre

Dele Ali po përjeton formën e tij më negative në karrierë, pasi trajneri Zhoze Murinjo e aktivizon vetëm në ndeshje jo të rëndësishme.

Në ndeshjen e djeshme për “FA Cup” ku shkatërruan 0-5 skuadrën e kategorisë së tetë, Marinën, anglezi ka bërë diçka që të gjithë shokët e skuadrës po qeshnin me të.

Pas një aksioni të klubit të madh londinez, ai për të marrë topin humbi ekuilibrin dhe është rrëzuar.

Kaq ka mjaftuar dhe stoli i Totenhemit me në krye Gerreth Bejl i’a plasën së qeshurit duke i bërë me shenjë karton arbitrit në formë batute për atë goditje “fantazmë”.